Jak osiągnąć orgazm samemu i z partnerem - krótki przewodnik

2018-02-16 12:47

Jak osiągnąć orgazm? W świecie zdominowanym przez seks wciąż wiele kobiet, a także mężczyzn, szuka odpowiedzi na to pytanie. Jeśli nie możesz osiągnąć orgazmu z partnerem, przydadzą ci się ćwiczenia, które pozwolą na przeżycie orgazmu samemu. Gdy sprawdzisz, jaki rodzaj pieszczot cię podnieca, będzie ci łatwiej poinstruować partnera. Zobacz, jak osiągnąć orgazm pochwowy i łechtaczkowy samodzielnie oraz z partnerem.

Jak osiągnąć orgazm - krótki przewodnik dla kobiety
Autor: Thinkstockphotos.com Dwa orgazmy tygodniowo mogą przedłużyć życie co najmniej o 5 lat! Kobiecy orgazm - co zrobić, by go osiągnąć?

Spis treści

 1. Jak osiągnąć orgazm samemu?
 2. Jak osiągać orgazm z partnerem?
 3. Jak osiągnąć orgazm pochwowy?

Jak osiągnąć orgazm? Dla niektórych to dziecinnie proste, ale są kobiety, które przez lata mają z tym problem i... wiele tracą. Bo udany seks, który kończy satysfakcjonujący orgazm, znacznie zmniejsza ryzyko chorób serca, a oksytocyna, związek chemiczny, wydzielany w organizmie podczas szczytowania, może chronić przed rakiem sutka. Orgazm jest także znakomitym... środkiem nasennym. Doskonale wiedzą o tym kobiety, które, odkąd zaczęły je przezywać, o wiele łatwiej potem zasypiają i nie budzą się w środku nocy. Ponadto wiele badań potwierdziło, że orgazm jest skutecznym środkiem przeciwbólowym.

Tylko jak osiągnąć orgazm pochwowy lub łechtaczkowy, gdy nasze ciało nie reaguje na pieszczoty w takim stopniu, jak byśmy chciały? Zobacz krótki poradnik, co robić, by uzyskać pełną satysfakcję z seksu.

Jak osiągnąć orgazm samemu?

Zanim poznasz wskazówki, jak osiągnąć orgazm z partnerem, spróbuj zrobić to sama. Jeśli nie wiesz, co sprawia ci przyjemność, naprowadzenie drugiej połówki na właściwe tory będzie znacznie trudniejsze.

Fizjologiczny brak orgazmu zdarza się niezwykle rzadko. Każda kobieta jest stworzona do odczuwania najwyższej rozkoszy - tylko często brak jej umiejętności.

Sandra Crain Bakos, autorka wielu poradników o seksie, przekonuje, że każda kobieta, niezależnie od tego, czy jest samotna, zamężna, zadowolona czy niezadowolona ze swego życia seksualnego, powinna przeżywać jeden orgazm każdego dnia. Czy to dla rozładowania stresu, ulżenia dolegliwościom bólowym, poprawienia swojego ogólnego stanu zdrowia, czy po prostu dla poprawy wyglądu i nastroju. Dlatego, gdy nie możesz oddać się igraszkom z partnerem, wypróbuj te triki na osiągnięcie orgazmu samemu.

Jak osiągnąć orgazm bez partnera?

 • Zacznij od rozbudzania swoich fantazji erotycznych. Oglądaj filmy erotyczne, czytaj tego typu książki i dużo myśl o seksie.
 • Zaopatrz się w wibrator. I uwierz, że od jego stosowania na pewno się nie uzależnisz.

Czytaj też: Jak używać wibratora i który wybrać?

 • Poznaj swoje czułe miejsca – punkt C, czyli łechtaczkę, punkt G, czyli gąbczastą tkankę, znajdującą się na przedniej ścianie pochwy, poniżej ujścia cewki moczowej, sferę punktów AFE, niewielki fałd gładkiej skóry u szczytu pochwy, niedaleko szyjki macicy, punkt U, niewielki obszar tuż powyżej ujścia cewki moczowej i tuż pod łechtaczką. Dotykaj tych miejsc na różne sposoby.
 • Spróbuj masturbacji w wannie - do tego celu możesz użyć delikatnego strumienia wody ze słuchawki. Nakieruj go na strefy intymne, najpierw uda, potem podbrzusze i łechtaczkę. Możesz zmieniać nasilenie strumienia i temperaturę wody - to da ci jeszcze większe doznania.
 • Kilka razy dziennie rób takie ćwiczenie: zaciskaj uda, równocześnie napinając mięśnie miednicy (mięsień łonowo-guziczny).
 • Tańcem wzmacniaj i rozwijaj mięśnie miednicy: w takt muzyki wykonuj krążenia biodrami, wypychaj je do przodu i do tyłu, stawaj na placach i opuszczaj się na pięty.
 • Ćwicz jogę. Jest szereg specjalnych ćwiczeń, ukierunkowanych dokładnie na osiąganie orgazmu. Ale nawet zwykły kwiat lotosu, połączony z głębokimi wdechami i powolnymi wydechami sprzyja dochodzeniu do raju.

Sprawdź: Jak osiągnąć orgazm bez stosunku?

Jak osiągać orgazm z partnerem?

Każda pozycja może być pozycją orgazmiczną, ale niektóre mogą bardziej niż inne temu sprzyjać. Jeśli czujesz się dobrze w pozycji kowbojskiej (inaczej pozycji na jeźdźca), to właśnie ta może bez trudu doprowadzić cię na szczyt.

 • W odpowiedzi na pytanie, jaka pozycja może dla ciebie okazać się pod tym względem najlepszą, pomoże ci inne pytanie: W jakiej pozycji najłatwiej przychodzi ci napinanie i rozluźnianie mięśnia łonowo-guzicznego? Jeśli już wybierzesz tę pozycję, to znaczy, że w niej osiągniesz niesamowity odlotowy orgazm. Dla wielu kobiet jest to pozycja misjonarska, z nogami podciągniętymi wysoko do klatki piersiowej.
 • Z czasem ulubiona pozycja może stać się rutyną i zawodzić. Wówczas próbuj innych.

Czytaj też: 10 najlepszych pozycji z Kamasutry [ZDJĘCIA]

 • Podczas stosunku stymuluj się manualnie (albo poproś partnera, aby ci to robił. A jeśli masz jakieś opory przed wypowiadaniem swoich pragnień, weź go za rękę i pokaż mu, o co ci chodzi).
 • Zastosuj sztuczkę, która na ogól nie zawodzi: kiedy jesteście ze sobą spleceni, wsuń dwa palce, rozsunięte w literę V, między wasze ciała. Umieść je po bokach swojej łechtaczki i poruszaj nimi, podczas gdy partner będzie się poruszał w tobie.
 • Wykorzystujcie do stymulacji i penetracji wszystkie te części ciała, które mogą być w tym celu wykorzystywane. Pieszczoty oralne przeplatajcie z innymi.
 • A jeśli już dojdziesz, nie poprzestawaj na tym. Zamknij oczy i wyobraź sobie, jak dochodzisz do następnego orgazmu. A na pewno tak się stanie.
Wszystko o kobiecym orgazmie
Warto wiedzieć

Jak osiągnąć orgazm pochwowy?

Wiele kobiet martwi się, że jest w stanie osiągnąć tylko orgazm łechtaczkowy, nigdy natomiast nie udało im się przeżyć orgazmu pochwowego. Na początek warto jednak wyjaśnić, że także orgazm pochwowy wiąże się ze stymulacją łechtaczki, ale od innej, "głębszej" strony. Coraz więcej seksuologów twierdzi, że narząd ten nie ogranicza się tylko do małego "guziczka" u szczytu warg sromowych, ale połączony jest nerwowo także z pochwą. Mimo to zwyczajowo oddziela się orgazm łechtaczkowy i pochwowy, ponieważ dają one inne odmienne wrażenia. Ten pierwszy jest intensywny, ale szybki i powierzchowny, drugi - dłuższy, głębszy, odczuwany w niemal każdym zakątku ciała.

Żeby osiągnąć orgazm pochwowy, w czasie stosunku napinaj i rozluźniaj mięśnie Kegla (te, które zaciskasz podczas wstrzymywania moczu). Ćwicz je też na co dzień. Pomóc może również znalezienie u siebie punktu G, który zlokalizowany jest na przedniej ściance pochwy. Możesz zrobić to z partnerem albo sama, palcami lub za pomocą wibratora. Istotne jest również ćwiczenie wyobraźni. W czasie pieszczot łechtaczki warto wyobrażać sobie, że odbywamy stosunek i wszystkie odczuwane przez nas bodźce płyną z wnętrza pochwy. Koncentrowanie się na doznaniach płynących z tego obszaru pomoże w wykształceniu nowej drogi przeżywania orgazmu.