9 pozycji seksualnych wzmacniających bliskość partnerów

2022-06-14 13:05

Ciała połączone w namiętnym uścisku, czułe pieszczoty, tęskne spojrzenia… Kamasutra wie, czego potrzebują zakochani. Oto 9 pozycji seksualnych zapewniających poczucie bliskości i rozpalających zmysły.

Para całująca się w sypialni
Autor: Getty Images

Spis treści

  1. Kwiat Lotosu
  2. Pozycja klasyczna
  3. Leniwiec
  4. Jin Jang
  5. Dzikie pnącze
  6. Pąk róży
  7. Huśtawka
  8. Taczka
  9. Łyżeczki
Zdrowo Odpytani: Swinging, kobiecy wytrysk, BDSM . Sprawdziliśmy, czego Polacy szukają w sieci

Zobacz listę pozycji seksualnych, które umożliwiają nie tylko fizyczne, ale i duchowe zjednoczenie partnerów. Patrzenie sobie prosto w oczy, szeptanie do ucha czułych słówek i zmysłowe pieszczoty - takie gesty wzmacniają miłosną więź i pogłębiają doznania obu stron.

Kwiat Lotosu

Pozycja idealna dla par ceniących sobie bliskość podczas stosunku. W tym układzie mężczyzna odbywa stosunek na siedząco, więc ma mocno ograniczone pole ruchu. Musi poddać się woli partnerki, która sama wyznacza tempo i rytm zbliżenia.

Kwiat Lotosu umożliwia bardzo głęboką penetrację, ponieważ członek dociera aż do sklepienia pochwy. Kochankowie mogą także obserwować swoje reakcje, całować się i przytulać. Partner może także pieścić pocałunkami piersi kobiety.

Pozycja Kwiat Lotosu wygląda następująco: mężczyzna siada ze skrzyżowanymi nogami, partnerka siada na jego udach i oplata nogami jego biodra. Kobieta może wykonywać ruch góra-dół lub ruchy posuwiste. Gdy partner będzie bliski orgazmu, powinna zwolnić tempo stosunku lub na chwilę wycofać członek z pochwy zająć się pocałunkami. W razie zmęczenia można łatwo przejść do innej pozycji np. na jeźdźca lub misjonarskiej.

Pozycja klasyczna

Kobieta leży na plecach z lekko rozchylonymi nogami, mężczyzna kładzie się na niej, wspierając tułów na wyprostowanych ramionach.

Ten prosty, dobrze znany układ ma kilka podstawowych zalet: zapewnia partnerom bliskość, umożliwia kontakt wzrokowy, pocałunki i szeptanie sobie czułych słów do ucha oraz ułatwia partnerowi wejście w partnerkę. Kobieta ma bowiem w tym układzie szeroko rozchylone uda i dobrze wyeksponowane wejście do pochwy.

Sprawdź też: Pozycja misjonarska (klasyczna) na 5 sposobów

Leniwiec

Pozycja dla silnych mężczyzn i drobnych kobiet. Mężczyzna staje wyprostowany i podnosi kobietę na rękach, ta oplata go nogami w pasie, obejmuje za szyję i mocno się przytula.

Pozycja Leniwca umożliwia kochankom stuprocentowe zespolenie i głęboką penetrację. Jest niezwykle zmysłowa i romantyczna. Najbardziej udaje się parom, w których partner jest wysoki i dobrze zbudowany, a partnerka drobna i lekka. Wiąże się niestety z wysiłkiem związanym z unoszeniem ciała partnerki i powolną penetracją, ale dla partnerów za szybko osiągających orgazm, jest to układ wręcz idealny. Aby trochę odciążyć swoje mięśnie, partner może oprzeć partnerkę o ścianę lub wysoki stół.

Jin Jang

Pozycja podobna do Kwiatu Lotosu, lecz partnerzy odbywają stosunek w pozycji kucznej. Partner klęka i siada na łydkach. Kobieta siada okrakiem na jego udach, lecz nie zaplata nóg wokół jego bioder jak to jest w Pozycji Kwiat Lotosu.

Pozycja gwarantuje głęboką penetrację i bliski kontakt. Świetnie sprawdza się w przypadku par, w których partnerka jest o wiele drobniejsza od partnera. Podczas stosunku dominuje partnerka – to ona wyznacza tempo i głębokość pchnięć.

Zobacz też: Ćwiczenia penisa pogłębiające doznania z seksu

Dzikie pnącze

Pozycja, w której szaleją zmysły! Najlepiej przejść do niej z pozycji misjonarskiej. Spleceni kochankowie odwracają się na bok. Kobieta mocno oplata ciało partnera, wtulając go w siebie. Mężczyzna leży między jej nogami z ugiętymi kolanami, tworząc poziome „siedzenie” dla partnerki. Stosunek jest leniwy, lecz pełen pasji i namiętności. Kochankowie mogą pieścić swoje ciała, patrzeć sobie w oczy i całować się.

Olbrzymi ładunek erotyczny tej pozycji sprawia, że kochankowie ignorują jej minusy, m.in. niewygodną pozycję kobiety (przygniecione udo), płytką penetrację, powolne tempo stosunku, brak możliwości pobudzania łechtaczki.

Pąk róży

Można przejść do niej z pozycji Jin Jang, wystarczy, że kobieta oprze nogi o barki partnera. Układ jest trudny i wymaga gimnastycznych umiejętności od kobiety. Zarówno kobieta jak i mężczyzna mają bardzo ograniczone ruchy, dlatego stosunek przebiega wolno i jest przy tym dość męczący. Partner może przyciągać ciało partnerki do siebie, ta z kolei może wykonywać delikatne kołysanie miednicą.

Pozycja idealnie nadaje się do seksu tantrycznego, w którym liczą się przede wszystkim doznania duchowe. Dla uatrakcyjnienia stosunku partnerka powinna cały czas pracować mięśniami Kegla – rytmicznie zaciskać je wokół członka ze zmienną siłą i częstotliwością.

5 sposobów na udany seks w związku [GALERIA]

Huśtawka

Pozycja jest bardzo prosta: mężczyzna siada z wyprostowanymi nogami, kobieta dosiada go okrakiem i również prostuje nogi. Stosunek polega na kołysaniu się raz w stronę partnerki raz w stronę partnera.

Czytaj też: Pozycja na łyżeczkę - zalety i wady

Taczka

Pozycja Taczki jest męcząca i trudna do wykonania, lecz skutecznie opóźnia orgazm u obojga partnerów. Partner ma możliwość głębokiej penetracji i to on jest stroną dominującą podczas stosunku. Trudność polega na tym, że musi on utrzymać ciężar ciała partnerki, której tułów wisi w powietrzu. Mężczyzna staje na lekko ugiętych nogach, kobieta staje na czworaka przed nim. Partner chwyta ją za uda i unosi wysoko, ona opiera wyprostowane ręce na ziemi. Układ przypomina ogrodnika pchającego taczkę.

Łyżeczki

Kobieta kładzie się na boku z podwiniętymi nogami, podczas gdy mężczyzna przytula się do jej pleców, wpasowując się idealnie w kształt jej ciała. Wtedy obydwoje wyglądają jak dwie łyżeczki ułożone równo w szufladzie na sztućce. W tej pozycji mężczyzna rozpoczyna powolną i delikatną penetrację. Jednocześnie pieści kochankę i szepcze jej do ucha czułe słowa. Kąt, pod jakim łączą się ciała, nie pozwala zasadniczo na zbyt głębokie pchnięcia, lecz ciągłe ocieranie się ud i dotykanie pośladków dostarcza dodatkowej przyjemności.