8 nawyków psychicznych, które ułatwią życie w 2022 roku

2022-01-04 14:00

Niedawno pożegnaliśmy stary rok, który dla wielu z nas był nie lada wyzwaniem. Utrzymujące się skutki trwającej pandemii COVID-19 z pewnością także odbiły się na naszym zdrowiu psychicznym. Co możesz zrobić, aby w nowym roku czuć się bezpieczniej, spokojniej i pewniej? Oto 8 propozycji.

nawyki psychiczne
Autor: Getty Images

Nie ma sposobu, aby dowiedzieć się, co szykuje dla nas 2022 rok. Troska i dbałość o siebie nie może wymazać żalu, traumy lub innych trudności, z którymi przyszło się nam zmierzyć w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Jednak początek stycznia to zazwyczaj czas resetu, kiedy chcemy pozostawić za sobą to, co było nie tak i patrzymy z nadzieją w kierunku przyszłości.

Poradnik Zdrowie: kiedy iść do psychologa?

Początek roku odpowiedni moment na przyjęcie nowych, zdrowych nawyków, które pomogą stopniowo wprowadzić do życia więcej lekkości i radości. Czasami niewielkie zmiany są wystarczające, aby łagodniej reagować na przykre, przejmujące sytuacje i lepiej radzić sobie ze stresem.

Oto 8 nawyków psychicznych, które ułatwią życie w 2022 roku

Czujesz się przytłoczony? Nie wstydź się poprosić o pomoc. Jeśli twój nastrój jest kiepski i trwa to dłużej niż 14 dni, porozmawiaj z terapeutą. Nie musisz być w kryzysie, aby skorzystać z terapii. Eksperci od zdrowia psychicznego mogą pomóc ci radzić sobie ze stresem i znaleźć sposoby radzenia sobie z problemami, które wpływają na twoje codzienne życie.