Wsparcie psychologiczne w czasie epidemii. Odcinek 1. Lęk

2020-04-01 8:40 Monika Ochnik, NFZ

NFZ przygotował cykl filmów dla osób, które zmagają się się z niepokojem i zaburzeniami emocjonalnymi wywołanymi kryzysem społecznym i zdrowotnym w czasie epidemii. W odcinku pierwszym dowiesz się, jak sobie radzić z lękiem.

- Znajdujemy się wszyscy w podobnej trudnej sytuacji życiowej. Można powiedzieć, że atakują nas dwa niebezpieczeństwa: to biologiczne i to psychiczne – uważa prof. Bogdan de Barbaro, psychiatra i terapeuta. W odpowiedzi na niebezpieczeństwo, o którym mówi profesor, oraz w odpowiedzi na obecne potrzeby pacjentów Narodowy Fundusz Zdrowia we współpracy ze specjalistami psychoterapii zrealizował cykl 10 filmów „Wsparcie psychologiczne na czas epidemii”.

W pierwszym odcinku pt. "Lęk - co zrobić, by Tobą nie zawładnął" Piotr Kościelniak, redaktor naczelny "Focusa", rozmawia z psycholog i psychoterapeutą Dorotą Mintą.

Czytaj też: Jak przeżyć kwarantannę i nie zwariować

W pierwszym odcinku będzie mowa o tym:

  • co zrobić, by nie dopuścić do lęku?
  • czym się różni lęk od strachu?
  • jakie są objawy lęku?
  • jak radzić sobie z lękiem i atakami paniki?
  • jakie irracjonalne zachowania mogą się zdarzyć w czasie epidemii?
  • gdzie szukać pomocy?

Jak podkreśla psycholog, rady zawarte w filmie mają charakter uniwersalny i mogą pomóc ludziom również w innych sytuacjach kryzysowych niezwiązanych ze stanem epidemii.

Rozmowy z psychoterapeutą o lęku, stresie i zagrożeniu w czasie kwarantanny są dostępne na kanale Akademii NFZ na YouTube. Obejrzyj koniecznie!

Koronawirus w Polsce. Rząd wprowadza nowe zakazy

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
KOMENTARZE