Wiadomo, na jaki nowotwór zmarła Joanna Kołaczkowska. Przyjaciółka: „Bardzo ciężki”
Joanna Kołaczkowska, znana z kabaretu Hrabi, zmarła 17 lipca 2025 roku po ciężkiej walce z nowotworem. Choroba, zdiagnozowana zaledwie kilka miesięcy wcześniej, postępowała bardzo szybko mimo intensywnego leczenia. Jej przyjaciółka, Beata Harasimowicz w rozmowie z mediami zdradziła, że Joanna Kołaczkowska chorowała na agresywny nowotwór mózgu.

Na co zmarła Joanna Kołaczkowska? To agresywny nowotwór
Śmierć Joanny Kołaczkowskiej wstrząsnęła nie tylko środowiskiem artystycznym. O tym, że choruje, wiadomo było od kwietnia 2025 roku. Jednak żadna z bliskich jej osób nie wyjawiła publicznie, z jaką chorobą walczy artystka. Informację o tym, że był to nowotwór mózgu, przekazała jej przyjaciółka, Beata Harasimowicz w wywiadzie dla Świata Gwiazd, którego udzieliła kilka godzin po śmierci Joanny Kołaczkowskiej.
Jak podkreśliła, choroba była „bardzo ciężka” i wymagała natychmiastowej interwencji medycznej. "Bardzo szybko trafiła do szpitala i znalazła się pod bardzo dobrą opieką lekarską. Nad wszystkim trzymał pieczę Kamol [Dariusz Kamys, szwagier artystki]. Operacja była natychmiastowa i na pewno były to najlepsze siły fachowe, jakie mogły być, i to, co można było zrobić ze strony medycyny, na pewno zostało zrobione. Nie wystarczyło" - mówiła.
Nowotwory mózgu - niebezpieczne, trudne do wykrycia, wyjątkowo agresywne
Nowotwory mózgu to jedna z najtrudniejszych grup chorób nowotworowych. Mogą mieć charakter łagodny lub złośliwy, jednak te ostatnie, szczególnie glejaki o wysokim stopniu złośliwości, charakteryzują się szybkim wzrostem i wyjątkową agresywnością. W odróżnieniu od innych nowotworów, guzy mózgu często trudno jest wcześnie wykryć, gdyż ich objawy bywają niejednoznaczne i są zależne od lokalizacji guza.
Do najczęstszych symptomów nowotworów mózgu należą przewlekłe bóle głowy, zaburzenia widzenia, równowagi czy kłopoty z pamięcią, a także problemy z mową i koncentracją. Często dochodzą do tego napady padaczkowe lub zmiany zachowania. W wielu przypadkach choroba jest rozpoznawana dopiero wtedy, gdy daje już poważne objawy neurologiczne.
Leczenie nowotworów mózgu stanowi ogromne wyzwanie dla współczesnej medycyny. Stosuje się operacje neurochirurgiczne, radioterapię, chemioterapię oraz terapie celowane, ale skuteczność tych metod, zwłaszcza w przypadku najbardziej agresywnych postaci, bywa ograniczona. Choroba często ma charakter nieuleczalny, a leczenie koncentruje się na przedłużeniu życia i poprawie jego jakości.
