Wiadomo, gdzie będzie leczył prof. Zembala. "Unikalna szansa dla pacjentów”
Znany w Polsce kardiochirurg profesor Michał Zembala zasili szeregi kadry medycznej Szpitala Żywiec. Jak przekazała placówka medyczna w mediach społecznościowych, to unikalna szansa dla pacjentów z tego regionu na uzyskanie specjalistycznej porady od jednego z najlepszych lekarzy w kraju.
Syn nieżyjącego prof. Mariana Zembali oraz wybitny kardiochirurg, profesor Michał Zembala, nieustannie działa na rzecz rozwoju polskiej medycyny. Wiele lat pracował w Śląskim Centrum Chorób Serca w Zabrzu, a w latach 2018-2022 piastował stanowisko koordynatora Oddziału Kardiochirurgii, Transplantacji Serca i Płuc oraz Mechanicznego Wspomagania Krążenia w SCCS.
Prof. Michał Zembala będzie pracował w szpitalu w Żywcu
31 października Szpital Żywiec ogłosił wspaniałą nowinę dla pacjentów. Ceniony prof. Michał Zembala rozpocznie pracę w tej placówce.
"Wybitny kardiochirurg Prof. Michał Zembala dołącza do zespołu naszego szpitala! Już od 16 listopada rozpoczyna przyjęcia w poradni kardiochirurgicznej. To unikalna okazja dla wszystkich pacjentów z Żywiecczyzny, aby uzyskać specjalistyczną konsultację od jednego z najlepszych lekarzy w dziedzinie kardiochirurgii" – czytamy w poście opublikowanym na profilu placówki w mediach społecznościowych.
Jako europejski specjalista chirurgii serca i naczyń, prof. Zembala specjalizuje się w leczeniu chorych z ciężką niewydolnością serca. Przeprowadza zarówno zabiegi transplantacji serca, wszczepienia sztucznych komór serca, jak i sztucznego serca. Jak zaznaczono w komunikacie, "to ceniony specjalista, którego doświadczenie i osiągnięcia zdobyły uznanie pacjentów i środowiska medycznego na całym świecie".
"Pionier w swojej dziedzinie"
Prof. Michał Zembala zdobywał doświadczenie w Polsce, ale także poza jej granicami m.in. w Stanach Zjednoczonych i Niemczech. Szpital Żywiec podkreślił, że wybitny kardiochirurg jest także pionierem w swojej dziedzinie. "Wykonał pierwszą implantację sztucznego serca w naszym kraju oraz przeprowadził pierwsze udane retransplantacje serca. Jego wkład w rozwijanie nowoczesnych technik i procedur w chirurgii serca jest nieoceniony" – napisał we wpisie na Facebooku.
Wybitny kardiochirurg znany jest również z rozwoju innowacyjnej metody hybrydowej ablacji migotania przedsionków. Skutecznie przywraca rytm zatokowy u pacjentów z przetrwałym migotaniem przedsionków.