Urodziła się z trzema palcami. "W szkole przezywali mnie T-Rexem"

2023-01-16 16:04

Cassidy Laramee, która urodziła się z trzema palcami, stała się obiektem kpin i głupich żartów ze strony rówieśników. Mówili jej, że ma dłonie tyranozaura i z tego powodu nazywali ją T-Rexem. "Zawsze mówię ludziom, że dam 20 dolarów, jeśli opowiedzą mi żart, którego jeszcze nie słyszałam" – wyznała dziewczyna.

Cassidy Laramee
Autor: Instagram Urodziła się z trzema palcami. "W szkole przezywali mnie T-Rexem"

Ma rzadką wadę wrodzoną

26-letnia Cassidy Laramee mieszka w Chicopee w stanie Massachusetts w USA doznała w dzieciństwie wielu przykrości z powodu tego, że cierpi na rzadką wadę wrodzoną. Urodziła się z trzema palcami u prawej dłoni. Natomiast w dzieciństwie usunięto jej kciuk i zdeformowany palec w lewej dłoni. Łącznie ma teraz sześć palców.

W szkole rówieśnicy sprawiali Cassidy ogromną przykrość. Musiała znosić różne przezwiska na swój temat, na przykład porównano ją do dinozaura. "Ludzie od zawsze mówili, że mam dłonie velociraptora lub tyranozaura. Przezywali mnie T-Rexem" – wyznała dziewczyna.

Jej dłonie stały się obiektem głupich żartów i drwin, lecz starała się odpierać ciosy ze strony rówieśników. Gdy dorosła postanowiła, że tak dłużej być nie może. Rzuciła swoim hejterom wyzwanie, żeby wymyślili coś nowego na jej temat, bo jedynie odgrzewają stare kotlety. "Zawsze mówię ludziom, że dam im 20 dolarów, jeśli opowiedzą mi żart, którego jeszcze nie słyszałam" – powiedziała Cassidy.

Poradnik Zdrowie: Żyję z urazem kręgosłupa

Wygląd dłoni był dla niej powodem do wstydu

O 26-latce świat usłyszał dzięki popularnej platformie multimedialnej TikTok. Jej konto śledzi kilkadziesiąt tysięcy użytkowników. Za pośrednictwem tego medium Cassidy opowiada o swojej codzienności. W jednym filmiku przyznała, że pierwsze wizyta w salonie kosmetycznym była obarczona dużym stresem i strachem. Chciała zrobić sobie manicure, lecz wstydziła się swojego kciuka, który jest duży i wygląda prawe jak palec u stóp.

Jej podejście zmieniło się, gdy słynna amerykańska modelka i aktora Megan Fox wyznała publicznie, że zdeformowane kciuki są powodem jej kompleksów. Okazało się, że cierpi na brachydaktylię tzw. krótkopalczastość, która jest wadą wrodzoną. To sprawiło, że Cassidy zmieniła podejście do swojej niepełnosprawności i czuła mniejszy wstyd z powodu wyglądu swoich dłoni. Teraz regularnie robi paznokcie i nawet otrzymała 40-procentową zniżkę od kosmetyczki na ten zabieg.

Momentami dysfunkcja utrudnia Cassidy wykonywanie prostych czynności takich jak otwieranie drzwi, opakowań (np. po mleku) czy odkręcanie słoików. Mimo trudności, z jakimi musi zmagać się każdego dnia, twierdzi, że nic by w sobie nie zmieniła. "To, czego doświadczyłam w życiu, pomaga mi stać się osobą, którą jestem dzisiaj, czyli silną i pewną siebie" – przyznała 26-latka.