Ten mężczyzna walczy z rakiem jelita grubego. 41-latek wskazuje pierwszy objaw, jaki zauważył

2022-11-18 14:42

Geoffrey Seymour choruje na raka jelita grubego. Mężczyzna zdradza jeden z objawów, jaki pojawił się u niego w pierwszej kolejności. 41-latek miał świadomość tego, że to ważny znak ostrzegawczy, ponieważ słyszał z telewizji, że to symptom raka.

Ten mężczyzna walczy z rakiem jelita grubego. 41-latek wskazuje pierwszy objaw, jaki zauważył
Autor: GoFundMe Ten mężczyzna walczy z rakiem jelita grubego. 41-latek wskazuje pierwszy objaw, jaki zauważył

41-letni Geoffrey był zdrowy i sprawny. Uprawiał wiele sportów m.in. tenisa i krykieta, jednak po diagnozie wszystko się zmieniło. Do lekarza udał się, gdy kilka tygodni przed swoimi urodzinami zauważył nietypowy objaw.

To ważny objaw raka jelita grubego

Zamiast przygotowywać się do 41. urodzin, przygotowywał się do walki z rakiem. Ten zdrowy i wysportowany mężczyzna nigdy nie podejrzewał, że będzie miał tak poważne problemy ze zdrowiem. Jednak w marcu ubiegłego roku zauważył niepokojący objaw.

Po wizycie w toalecie mężczyzna dostrzegł krew w kale. Ten objaw może świadczyć o rozwoju wielu schorzeń. Ale w przypadku Seymoura był to symptom raka jelita grubego.

Mężczyzna udał się do lekarza, a ten skierował go do szpitala. W placówce lekarze zdiagnozowali u niego nowotwór. Powiedzieli mu także, że rak zdążył się już rozprzestrzenić na wątrobę i jest w IV stadium.

Jaki nowotwór zwiastuje krwawienie z odbytu?

Jego organizm nie reaguje na leczenie

Mężczyzna przeszedł pięć cykli chemioterapii. Początkowo wyniki leczenia napawały optymizmem, ponieważ zmiany w wątrobie się zmniejszały. W grudniu 2021 r. 41-latek poddał się operacji usunięcia części wątroby, a potem przygotowywał się do radioterapii, by przeprowadzić kolejny zabieg. Jednak badania przeprowadzone zaledwie kilka miesięcy później wykazały, że rak nie odpuszcza.

Lekarze zalecili kolejną chemioterapię, ale mężczyzna źle reagował na leczenie. - Efekty uboczne tylko się pogarszały, a teraz chemioterapia po prostu nie jest już skuteczna, organizm się do tego przyzwyczaił – wyjaśnia Geoffrey. Nadzieja na wyleczenie pojawiła się za granicą. W Niemczech stosuje się terapię komórkami dendrytycznymi.

To rodzaj szczepionki, która może leczyć raka poprzez wsparcie układu odpornościowego w rozpoznawaniu i atakowaniu nieprawidłowych komórek, do których należą komórki rakowe. Niestety, leczenie jest bardzo kosztowne. Jeden zastrzyk kosztuje 17 tys. funtów, dlatego mężczyzna założył zbiórkę funduszy na ten cel.

Oprócz krwi w stolcu do głównych objawów raka jelita grubego zalicza się:

  • niewyjaśnioną utrata masy ciała,
  • zmęczenie bez wyraźnego powodu,
  • bóle lub guzki w okolicy brzucha.

Jeśli zauważasz te objawy u siebie, koniecznie udaj się do lekarza.