Sylwester Stallone o stanie zdrowia Bruce Willisa. "Dobija mnie to. To takie smutne "

2022-11-17 9:27

Sylwester Stallone od lat przyjaźni się z Brucem Willisem. W niedawnym wywiadzie dla Hollywood Reporter skomentował stan zdrowia swojego bliskiego kolegi, który cierpi na afazję. Z tego powodu aktor kilka miesięcy temu zakończył karierę.

Sylwester Stallone o stanie zdrowia Bruce Willisa. Dobija mnie to. To takie smutne
Autor: https://www.instagram.com/officialslystallone/ Sylwester Stallone o stanie zdrowia Bruce Willisa. "Dobija mnie to. To takie smutne "

Sylwester Stallone i Bruce Willis zawodowo spotkali się na planie filmu Niezniszczalni. Prywatnie znają się od wielu lat. Wraz z Demi Moore i Arnoldem Schwarzenegerem zainwestowali w sieć restauracji Planet Hollywood, w których również występowali.

Chociaż ich znajomość przeżywała wzloty i upadki (obaj rywalizowali m.in. o status największego macho Hollywood), to jednak obecnie są serdecznymi przyjaciółmi.

Smutne wieści o stanie zdrowia Bruce'a Willisa

W marcu tego roku Bruce Willis poinformował fanów o rezygnacji z kariery - powodem jego aktorskiej emerytury jest afazja, czyli problemy z mówieniem związane z chorobą neurodegeneracyjną. Zdrowotne problemy jednej z ikon Hollywood wzbudziły szok w środowisku aktorskim i niedowierzanie wśród fanów.

Obecnie aktora nie zobaczymy już w nowych produkcjach - nowe nagrania z jego udziałem od czasu do czasu publikują jedynie jego bliscy w mediach społecznościowych. On sam zaś na jakiś czas wycofał się z życia publicznego.

Sylwester Stallone zapytany w wywiadzie dla Hollywood Reporter o to, czy utrzymuje kontakt z Bruce Willisem, odparł: "Bruce przeżywa teraz naprawdę trudne chwile. Z tego powodu żyje w odosobnieniu i kontakt z nim jest mocno utrudniony. Dobija mnie to. To takie smutne".

Poradnik Zdrowie: Choroba Parkinsona

Bruce Willis ma afazję. Co to za stan?

Afazja, na którą cierpi Bruce Willis nie jest chorobą, lecz zaburzeniem objawiającym się problemami z mówieniem na skutek uszkodzenia mózgu i ośrodkowego układu nerwowego.

Osoba mająca afazję ma kłopot zarówno z wypowiadaniem zdań, jak i ze zrozumieniem ich treści oraz sensu. W głowie ma wszystko to, co chce powiedzieć, ale nie umie tego wyartykułować. Zdarza się, że w trakcie rozmowy używa niezrozumiałych słów lub wyrażeń albo strzępków zdań wyrwanych z kontekstu.

Przyczyny afazji  mogą być bardzo różne - może do niej doprowadzić choroba neurodenegeracyjna, udar mózgu, ale także miażdżyca, infekcja czy guz mózgu. Rokowania zależą od przyczyn afazji, jednak nie skraca ona życia - zdecydowania pogarsza natomiast jego jakość.