Stan córki Ewy Błaszczyk się poprawia. "Myślę, że jest jeszcze jakiś inny plan”

2022-11-29 8:31

Znana aktorka zdradziła, że stan jej córki, która od 22 lat przebywa w śpiączce, uległ poprawie. Ewa Błaszczyk przyznała, że Ola jest dla niej największą motywacją. Założycielka kliniki "Budzik" zapowiedziała także, że szpital niebawem rozszerzy swoją działalność.

Stan córki Ewy Błaszczyk się poprawia. Myślę, że jest jeszcze jakiś inny plan”
Autor: PAWEL KICOWSKI / SE / EAST NEWS Stan córki Ewy Błaszczyk się poprawia. "Myślę, że jest jeszcze jakiś inny plan”

22 lata temu podczas przełykania tabletki jedna z córek aktorki zakrztusiła się. Mała Ola miała wtedy zaledwie 6 lat. Lekarze zdiagnozowali u dziewczynki obrzęk mózgu.

"Kiedyś to życie było inne"

Od tego tragicznego wydarzenia Ola przebywa w śpiączce. Jej mama Ewa Błaszczyk w 2002 r. założyła fundację "Akogo?", której celem było niesienie pomocy dzieciom wymagającym rehabilitacji po ciężkich urazach neurologicznych. Później, także z inicjatywy aktorki, stworzono Klinikę Neurorehabiltiacyjną "Budzik", która była pierwszym w Polsce szpitalem dla dzieci po ciężkich urazach mózgu.

Życie aktorki skupia się na powrocie do zdrowia ukochanej córki. Od wielu lat mówi w wywiadach o postępach w leczeniu Oli.

- Od roku 2000 to życie jest blikowe. Kiedyś to życie było inne, miałam auto-świadomość, a teraz jest to nieustanny pęd – powiedziała Błaszczyk w wywiadzie dla serwisu "Świat Gwiazd".

- Ja już nie ogarniam, kiedy są święta, gdzie długi weekend. To jest dla mnie bardzo obce. Wiem, że ludzie coś takiego przeżywają, ale to mnie nie dotyczy – wyznała aktorka.

Ewa Błaszczyk opowiada o stanie zdrowia córki

"Ona trwa"

Mimo wielu obowiązków także tych związanych z prowadzeniem fundacji, dla aktorki nadal największą motywacją jest Ola. - Spirytusem całego tego zdarzenia, fundacji i Budzików jest Ola, która leży 22 lata i ona nami, że tak powiem, rządzi – wyjaśniła.

Błaszczyk przyznała, że córka trwa mimo swojego stanu. Zdradziła również, że stan Oli uległ poprawie.

- Ona trwa. Powinna się jakoś degenerować i psuć przy tak długim leżeniu, a się lekko poprawia, więc te wektory zupełnie się nie zgadzają. Myślę, że jest jeszcze jakiś inny plan – powiedział aktorka.

Powstaje klinika dla dorosłych

Aktorka przyznała, że mimo natłoku obowiązków, nie zwalnia tempa. Już w połowie grudnia zostanie otworzony nowy budynek kliniki przeznaczony dla osób dorosłych.

- Pierwszego pacjenta przyjmiemy 1 marca 2023 roku – powiedziała Ewa Błaszczyk w rozmowie z dziennikarzami "Dzień Dobry TVN".

Przez 20 lat działania kliniki "Budzik" ze śpiączki udało się wybudzić 90 dzieci.