Ona miała 50 guzów i wiedziała, że umiera, ale to on zmarł jako pierwszy. Para osierociła dwójkę dzieci

2022-11-28 13:10

Ta dramatyczna historia chwyta za serce nawet największego twardziela. Amie z diagnozą raka wątroby, Chris ze świadomością, że straci ukochaną żonę i matkę dwójki dzieci. Niespodziewanie to on odszedł pierwszy, a w ciągu zaledwie miesiąca, maluchy straciły obojga rodziców.

Ona miała 50 guzów i wiedziała, że umiera, ale to on zmarł jako pierwszy. Para osierociła dwójkę dzieci
Autor: Birmingham Live Ona miała 50 guzów i wiedziała, że umiera, ale to on zmarł jako pierwszy. Para osierociła dwójkę dzieci

Tragiczna historia dotyczyła 30-letniej Amie Walton. U kobiety zdiagnozowano 50 guzów nowotworowych. Jej 42-letni partner Chris wiedział, że jego ukochana nie wyzdrowieje. Niestety, odszedł niespodziewanie jako pierwszy.

Amie miała raka wątroby, Chris odszedł niespodziewanie

Dziś Harry i Mia, czyli dzieci zmarłej pary, są pogrążone w żałobie i pod opieką babci. Los odebrał im obojga rodziców. Amie zachorowała na raka wątroby. Kobieta nie dostrzegła niepokojących symptomów, a gdy udała się do lekarza, było już za późno.

Badania potwierdziły nowotwór w zaawansowanym stadium, pozostała jej tylko opieka paliatywna. Kobieta starała się być dzielna dla swoich bliskich i dwójki kilkuletnich dzieci. Mogła także liczyć na wsparcie swojego partnera.

Niestety, pewnego dnia Chris trafił do szpitala z powodu pękniętego wrzodu żołądka. Lekarzom nie udało się go uratować. Tymczasem nowotwór Armie zdążył rozprzestrzenić się na płuca, a leczenie nie pomagało. Kobieta zmarła w ciągu czterech tygodni od śmierci ukochanego.

Psychika a choroba nowotworowa

Jak rozpoznać raka wątroby?

Rak wątroby może wystąpić u każdego, ale częściej diagnozuje się go u mężczyzn. Narażone na ten nowotwór są przede wszystkim osoby prowadzące niezdrowy tryb życia, a także pacjenci cierpiący na zapalenie wątroby, marskość wątroby, kamienie żółciowe, cukrzycę i HIV. Nowotwór wątroby może nie dawać żadnych objawów, przez co może być trudny do wykrycia.

Do najczęściej występujących objawów raka wątroby zalicza się:

  • żółtaczkę,
  • swędzenie skóry,
  • ciemny odcień moczu,
  • odbarwienie stolca,
  • utratę apetytu,
  • utratę wagi,
  • uczucie zmęczenia lub brak energii,
  • guz po prawej stronie brzucha.

Inne objawy, jakie może dawać rak wątroby, wiążą się z trawieniem. Mogą obejmować wymioty i nudności, bóle brzucha. Często pacjenci mają także symptomy niestrawności, np. szybkie uczucie sytości podczas jedzenia.

Choć powyższe objawy mogą być spowodowane różnymi stanami, jeśli zauważasz je u siebie, udaj się do lekarza. Ich posiadanie nie oznacza, że na pewno masz raka wątroby, ale ważne jest, by skonsultować je z lekarzem. Im wcześniej rak wątroby zostanie zdiagnozowany, tym łatwiej go wyleczyć.