Siłownie, baseny, kluby fitness znów będą otwarte. Od kiedy? Jak będziemy ćwiczyć?

2020-05-27 11:39 Katarzyna Hubicz

Od kiedy otwarte będą siłownie i kluby fitness? Podczas dzisiejszej konferencji prasowej odpowiedzi na to pytanie udzielił premier Mateusz Morawiecki. Zgodnie z zapowiedzią premiera siłownie, kluby fitness oraz baseny zaczną działać od 6 czerwca.

Na otwarcie basenów, siłowni i klubów fitness wiele osób czekało z niecierpliwością. Jak powiedział premier, nastąpi to już 6 czerwca. Termin ten kilkakrotnie ulegał zmianie. Początkowo sądzono, że obiekty sportowe otwarte zostaną jeszcze w maju, później prognozowaną datę przesunięto na 1 czerwca.

Obecnie wiadomo już na pewno, że obiekty te mogą zacząć działać od 6 czerwca. Póki co nie ma jeszcze wytycznych, które obowiązywać będą w tych obiektach: nie wiemy więc, czy będzie trzeba ćwiczyć w maseczkach ochronnych (czego nie zalecają lekarze) i czy sprzęt będzie musiał być dezynfekowany po każdym ćwiczącym.

Być może – na co wskazują doświadczenia innych krajów, które takie obiekty już otworzyły – na basenach, w siłowniach i w klubach fitness będzie obowiązywał ścisły limit osób, które mogą z nich korzystać w tym samym czasie, będzie konieczne również zachowanie odpowiedniego dystansu. Bardzo prawdopodobne jest również wprowadzenie zakazu korzystania z pryszniców.

Polecamy także:

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

Czytaj e-wydanie cenie 1,00 zł i zyskaj dostęp do numerów archiwalnych! W nr 6/2020 "Zdrowia" m.in.: jak działają jelita, 10 pytań o wazektomię, uzależnienia a płeć, dłonie pod ochroną, ćwiczenia na smukłe nogi. "Zdrowie" to 76 stron rzetelnej wiedzy!

Dowiedz się więcej
Miesięcznik Zdrowie  6/2020
KOMENTARZE