Jak nie zarazić się wirusem u fryzjera albo u kosmetyczki? Zobacz to na filmie

2020-05-17 13:16

Wytyczne dla otwieranych od jutra salonów fryzjerskich i kosmetycznych już są i każdy właściciel salonu musi się do nich zastosować. Muszą się zastosować również i klienci - ale nie każdemu chce się czytać to, co zapisano w rządowym rozporządzeniu. Ale nie trzeba czytać: można się z nimi zapoznać, oglądając krótkie filmy instruktażowe, jakie przygotowali eksperci branży beauty.

Salony fryzjerskie i kosmetyczne - kiedy otwarcie?
Autor: Mat. prasowe Salony fryzjerskie i kosmetyczne - kiedy otwarcie?

Animowane filmy instruktażowe dla właścicieli i pracowników salonów beauty oraz dla klientek i klientów przygotowało Polskie Stowarzyszenie Przemysłu Kosmetycznego i Detergentowego, które - jako ekspert branży beauty - uczestniczyło w konsultowaniu wytycznych, które Ministerstwo Rozwoju i Główny Inspektor Sanitarny przygotowali dla otwieranych ponownie salonów fryzjerskich i gabinetów kosmetycznych.

- Zdajemy sobie sprawę z tego, że w ostatnim czasie płynie do nas wiele komunikatów dotyczących zasad bezpiecznego funkcjonowania w przestrzeni publicznej podczas pandemii. Wytyczne dla salonów fryzjerskich i gabinetów kosmetycznych to kolejny zbiór. Aby ułatwić zespołom salonów i gabinetów przygotowanie do powrotu do pracy, Stowarzyszenie przygotowało filmy animowane. – mówi dr Anna Oborska, dyrektor generalny i wiceprezes zarządu Stowarzyszenia.  

– Zawarliśmy w nich najważniejsze informacje płynące z wytycznych. Zachęcam do nawet kilkukrotnego obejrzenia filmów. Warto, aby pokazane w nich zasady pracy stały się naszą rutyną. W grę wchodzą przecież zdrowie i życie osób świadczących usługi, jak i ich klientów. - dodaje.

Treść filmów jest zgodna z zaleceniami Ministerstwa Rozwoju oraz GIS. Jak czytamy w komunikacie prasowym: do zapoznania się z nimi Polskie Stowarzyszenie Przemysłu Kosmetycznego i Detergentowego zachęca także klientów, którzy w najbliższym czasie planują wizyty u fryzjera lub kosmetyczki.

Z pewnością znajomość wytycznych pozwoli Państwu uniknąć niespodzianek, a dodatkowo – wizyta w salonie, czy gabinecie, w którym zasady są rzetelnie stosowane upewni Państwa, że korzystają Państwo z usług w miejscu, które dba o Państwa bezpieczeństwo, zdrowie i życie. - apelują eksperci Stowarzyszenia.

Obejrzyj film: Bezpieczeństwo w salonie fryzjerskim

Obejrzyj film: Bezpieczeństwo w gabinecie kosmetycznym

Koronaporadnik Adama Federa "Będzie dobrze": Rozluźnianie zwyczajów epidemiologicznych

Polecamy także: