Są wytyczne dla salonów fryzjerskich i kosmetycznych! Otwarcie już wkrótce

2020-05-09 17:02 Magda Mazurek

Ministerstwo Rozwoju opracowało wytyczne dla salonów fryzjerskich i kosmetycznych. Branża beauty, tak mocno dotknięta przez lockdown Polaków, już wkrótce ruszy pełną parą. Ale na specjalnych zasadach.

Dowiedz się więcej: Wizyta u fryzjera lub kosmetyczki: nowe zasady. Mierzenie temperatury, wywiad

Ministerstwo Rozwoju wydało komunikat podsumowujący ponad dwutygodniowe prace nad wytycznymi dla salonów fryzjerskich i gabinetów kosmetycznych. Wytyczne powstały w oparciu o przewodnik „Bezpieczne salony kosmetyczne i fryzjerskie – wracamy do pracy”, autorstwa Polskiego Związku Przemysłu Kosmetycznego i były przez wiele dni konsultowane m.in. z przedstawicielami branży zrzeszonymi w inicjatywie Beauty Razem i OSSP Fantasmagorie oraz Izbą Kosmetologów. Wytyczne muszą być jeszcze zaakceptowane przez GIS, a potem zostaną upowszechnione.

Polecamy: Siłownie już niepotrzebne? Polacy ćwiczą sami!

Wszystkie salony fryzjerskie i kosmetyczne po otwarciu będą musiały zastosować się do przepisów. Jednak ich pojawienie się daje nadzieję na rychłe otwarcie. 

Co na to ekspert? 

- Branża beauty od początku pandemii była jedną z tych najbardziej poszkodowanych przez lockdown. Umożliwienie tej grupie usługodawców szybkiego powrotu do pracy to jedyna szansa na ocalenie wielu tysięcy miejsc pracy. Ponad dwa tygodnie temu w Polskim Związku Przemysłu Kosmetycznego rozpoczęliśmy pracę nad przewodnikiem „Bezpieczne salony kosmetyczne i fryzjerskie – wracamy do pracy”, w którym zebraliśmy szereg aspektów pozwalających na dobre zabezpieczenie pracowników, klientów oraz miejsca świadczenia usług.

Warto wiedzieć: Jak bezpiecznie korzystać z publicznych toalet? 

Na jego podstawie powstały wytyczne ministerialne – krótsze i zawierające te najbardziej kluczowe rekomendacje. W trakcie rządowych i branżowych konsultacji, w których braliśmy pod uwagę zarówno sytuację i możliwości małych, jednosobowych działalności jak i sieci salonów, wypracowaliśmy kompromis – wytyczne, dzięki którym zarówno klient, jak i pracownik może czuć się bezpiecznie – podsumowuje Blanka Chmurzyńska-Brown, dyrektor generalna Polskiego Związku Przemysłu Kosmetycznego.

Mimo że na wytyczne rządowe musimy jeszcze poczekać, bo są konsultowane przez GIS, Polski Związek Przemysłu Kosmetycznego przygotował już infografiki obrazujące kluczowe rekomendacje.

Czytaj więcej: Salony fryzjerskie i kosmetyczne - kiedy otwarcie?

Salony fryzjerskie i kosmetyczne - kiedy otwarcie?
Autor: Mat. prasowe Salony fryzjerskie i kosmetyczne - kiedy otwarcie?

Może quiz, który wam polecimy nie jest związany z branżą beauty, ale z cała pewnością może umilić wam oczekiwanie na otwarcie salonów. Już teraz sprawdźcie... Jaki pies do was pasuje:

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
KOMENTARZE
Ania
|

Już w krotce wszyscy umrzemy.. ludzie maseczka służy do zakrywania nosa i buzi, a tak mnie irytuje że nie umiecie nosić jej. Chcecie umrzeć? nie zarażajcie innych