Rekordowa liczba chorych na COVID-19! Takiego tempa nikt się nie spodziewał

2020-08-07 23:06 Magda Mazurek

W ciągu ostatniej doby (mowa o piątku, 7 sierpnia) służby medyczne wykryły 809 infekcji koronawirusem w Polsce. Łącznie w naszym kraju pojawiło się już ponad 50,3 tys. przypadków. To bardzo szybkie tempo wzrostu, któremu zaradzić mają wprowadzane od soboty restrykcje.

Rośnie liczba infekcji koronawirusem w Polsce. Na Śląski odnotowano 259 nowych infekcji, w Małopolsce 144, na Mazowszu - 104. W całej Polsce w ciągu 24 godzin (dane z 7 sierpnia) nowych infekcji było łącznie 809! To daje nam nowy rekord dobowy. 

Pierwszy raz w Polsce przekroczony został próg 800 przypadków zachorowań na SARS-CoV-2 w ciągu doby. Wszystkie zakażenia koronawirusem trzeba dokładnie sprawdzić, a odpowiada za to sanepid. Za rosnącą liczbą zakażeń nie stoją wcale wakacyjne wyjazdy, ale niefrasobliwość niektórych mieszkańców.

Wesela, popularne osiemnastki, spotkania weekendowe ze znajomymi... Lista jest długa. Niewłaściwe noszenie maseczki, ignorowanie objawów choroby i chodzenie do pracy to zaledwie wierzchołek góry lodowej. Rząd zamierza jednak ograniczyć przypadki zachorowań wprowadzając restrykcje w 19 powiatach. Więcej o tym przeczytacie tutaj: Czerwone i żółte rygory w 19 powiatach, zaświadczenie od lekarza dla osób bez maski

Policja także ma pełne ręce pracy. Za brak maseczki wystawiane są mandaty, dlatego lepiej mieć ją zawsze ze sobą: Sypią się mandaty za brak maseczek. Kto i w jakiej sytuacji może zapłacić karę?

Więcej:

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
KOMENTARZE