Policja na weselach - będą kontrole?

2020-08-04 9:44

Ponieważ liczba zakażeń koronawirusem nadal rośnie, to rząd decyduje się na wprowadzenie coraz to nowszych restrykcji. Policja pilnuje tego, by obywatele mieli maski, są także pomysły, by wesela były kontrolowane przez funkcjonariuszy.

Wesele, panna młoda
Autor: Getty Images Przygotowania do wesela, ślubu

W związku z rosnącą liczbą zakażeń koronawirusem rząd planuje wprowadzić ograniczenia. - Rozmawialiśmy o tym z Głównym Inspektorem Sanitarnym, żeby na weselach wzmóc kontrole. Jeśli już nie potrafimy przekonać w sposób łagodny, to niestety, trzeba nałożyć karę na organizatorów wesela, ponieważ czasem jedynym wspomnieniem z tej pięknej, czasem jedynej w życiu imprezy, jest to, że pół rodziny zostało zakażonych koronawirusem - powiedział w poniedziałkowej rozmowie z RMF wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

Polecamy: Sypią się mandaty za brak maseczek. Kto i w jakiej sytuacji może zapłacić karę?

Co na to policjanci? Jak się okazuje wcale nie są zachwyceni pomysłem. Ich zdaniem kontrole powinna przeprowadzać w pierwszej kolejności Państwowa Inspekcja Sanitarna. Zastanawiają się też, kto miałby złożyć doniesienie o łamaniu prawa podczas wesela.

Czytaj też: Czy twoja maseczka dobrze cię chroni? Sprawdź to w specjalnym kalkulatorze

Do tego dochodzi problem tego, że nie ma obowiązku zgłaszania organizacji wesela, więc policja po prostu nie wie, czy taka impreza się odbywa. Wesela zazwyczaj odbywają się w weekendy, gdzie policja i tak ma dużo pracy, więc nic dziwnego, że4 funkcjonariusze nie chcą dodatkowych obowiązków.

Warto wiedzieć: Połączyła koronawirusa z laboratorium. Musiała uciekać z Chin

Prof. Simon o maseczkach: Jak ktoś nie chce nosić, niech najpierw spisze testament