Byłeś w Energylandii? Sanepid może cię szukać!

2020-08-07 22:46 Magda Mazurek

Sanepid w Oświęcimiu (woj. małopolskie) szuka osób, które przebywały w Parku Rozrywki Energylandia w Zatorze 28 lipca tego roku w związku z potwierdzeniem zakażenia koronawirusem u jednej z odwiedzających osób.

Sanepid w Oświęcimiu (woj. małopolskie) szuka osób, które przebywały w Parku Rozrywki Energylandia w Zatorze 28 lipca tego roku w związku z potwierdzeniem zakażenia koronawirusem u jednej z odwiedzających osób.

Osoby te są proszone o kontakt telefoniczny z najbliższą dla miejsca zamieszkania powiatową stacją sanitarno-epidemiologiczną.

Czytaj też: Przyłbica - zrobisz ją za 50 groszy w domu w MINUTĘ

Park Rozrywki Energylandia to największy taki obiekt w Polsce. Po przerwie spowodowanej pandemią obiekt wznowił działalność z początkiem czerwca br. Jak zapewniali wtedy przedstawiciele Energylandii, w związku z epidemią COVID-19 wprowadzono tam specjalne zasady i środki sanitarne.

Polecamy: Czerwone i żółte rygory w 19 powiatach, zaświadczenie od lekarza dla osób bez maski

Wśród wprowadzonych rozwiązań są m.in. drony, które po zamknięciu każdego dnia, będą oczyszczały park. Powołano również specjalną grupę dezynfekującą, której zadaniem jest ciągła dezynfekcja najczęściej dotykanych powierzchni, w szczególności uchwytów, poręczy, klamek czy siedzeń. Potrawy w obiektach gastronomicznych zamawiane są za pomocą aplikacji na smartfona i odbierane w specjalnym opakowaniu w określonym punkcie.

Wejścia do Energylandii są limitowane, dlatego bilety objęto rezerwacjami na wybraną datę. Każdy gość przed wejściem jest monitorowany pod kątem temperatury ciała.

Warto wiedzieć: Jak przebiega zakażenie koronawirusem SARS CoV-2? Nowe ustalenia!

Pracownicy parku zostali poddani procedurom bezpieczeństwa, które obejmują m.in. badanie temperatury przed rozpoczęciem pracy i podział na specjalne zespoły, co ma na celu zminimalizowanie migracji między pracownikami podczas pracy jak i w drodze do i z niej.

Powiat oświęcimski, na którego terenie jest park rozrywki, zostanie w związku z epidemią objęty od soboty tzw. żółtą strefą obostrzeń sanitarnych wprowadzanych przez Ministerstwo Zdrowia.

Czytaj też: Ile czasu można bezpiecznie nosić maseczkę? Nowe ustalenia

Źródło: PAP

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
KOMENTARZE