Niemiecka supermodelka zmarła w wieku 56 lat. Przyczyną śmierci był złośliwy nowotwór

2023-01-12 15:51

Nie żyje 56-letnia supermodelka. Tatjana Patitz odeszła 11 stycznia 2023. Kobieta zmagała się z poważną chorobą nowotworową. O jej śmierci poinformował magazyn "Vogue".

Niemiecka supermodelka zmarła w wieku 56 lat. Przyczyną śmierci był złośliwy nowotwór
Autor: Instagram Tatjana Patitz przegrała walkę z chorobą nowotworową.

Tatjana Patitz nie żyje. Znana jest przyczyna śmierci

Informację na temat śmierci supermodelki potwierdziła agentka Tatjany, Corinne Nicolas.

"Przeżyli ją syn, siostra i rodzice. Wszyscy jesteśmy zdruzgotani jej odejściem. Była współczującą duszą, życzliwym i hojnym sercem oraz zagorzałą orędowniczką praw zwierząt. Jednym z działań, które wspierała, była ochrona dzikich koni" - powiedziała w oświadczeniu.

Choć początkowo nie ujawniono przyczyny śmierci Tatjany, dziś media obiegła informacja dotycząca choroby, z którą zmagała się supermodelka. Jak podało CNN, modelka chorowała na raka piersi. Niestety, leczenie nie przynosiło pożądanych skutków. W efekcie Tatjana zmarła w wieku 56 lat.

Według danych Światowej Organizacji Zdrowia, rak piersi jest najczęściej diagnozowanym nowotworem na świecie. Co roku wykrywany jest u ok. 12 proc. kobiet. Rocznie odpowiada za 1,7 miliona zachorowań i ponad 500 tysięcy zgonów.

Poradnik Zdrowie: Żyję z rakiem piersi

Zapisała się na kartach historii modelingu

Pochodząca z Niemiec Tatjana Patitz karierę modelki rozpoczęła bardzo wcześnie. Nie ukończyła jeszcze 18 lat, kiedy podpisała swój pierwszy kontrakt z agencją modelek Elite. Dzięki swojemu urokowi i nietuzinkowej urodzie szybko na poważnie wkroczyła w świat modelingu i regularnie odnosiła sukcesy, stając się gwiazdą lat 80. i 90.

W latach 90. pojawiła się na okładce "Vogue" u boku Cindy Crawford, Naomi Campbell, Lindy Evangelisty i Christy Turlington. Współpracowała ze światowej sławy fotografem Peterem Lindberghiem oraz pojawiała się w teledyskach, m. in. wystąpiła u George'a Michaela. Brała udział w licznych pokazach najpopularniejszych projektantów oraz uczestniczyła w sesjach zdjęciowych do największych światowych tytułów.

Karierę modelki zakończyła w 2002 roku, jednak mimo to pojawiała się na wybiegach i była aktywna w mediach. Zajmowała się również działalnością charytatywną. Niestety, choroba odebrała jej życie.