Nie żyje znana aktorka, zmagała się z rakiem. "Rok bohaterskiej walki"

2024-02-21 14:01

Zmarła Magdalena Cwen-Hanuszkiewicz, znana i ceniona aktorka filmowa, teatralna i telewizyjna. Zmagając się z chorobą nowotworową przez ostatni rok swojego życia, zmarła w wieku 69 lat, pozostawiając po sobie bogate dziedzictwo artystyczne i pamięć w sercach wielu fanów oraz bliskich.

Magdalenę Cwen-Hanuszkiewicz nie żyje. Znana aktorka zmagała się z rakiem
Autor: Facebook / Magdalenę Cwen-Hanuszkiewicz Magdalenę Cwen-Hanuszkiewicz nie żyje. Znana aktorka zmagała się z rakiem

O śmierci aktorki poinformował Andrzej Golimont. - Po roku bohaterskiej walki z rakiem odeszła dziś (21.02.2024) o godz. 9.04 Magdalena Cwen-Hanuszkiewicz - napisał polityk na Facebooku.

Gadaj Zdrów: “Musiałam się prosić o zrobienie tomografii”. Asia 4 lata temu miała czerniaka, dziś ma przerzuty

Magdalenę Cwen-Hanuszkiewicz nie żyje. Zmarała na raka

- Nie będzie czarno-białego zdjęcia. Magda do końca była kolorowym ptakiem... - dodał Golimont.

Magdalena Cwen-Hanuszkiewicz, urodzona 14 maja 1954 roku w Piotrkowie Trybunalskim, była absolwentką Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Teatralnej i Telewizyjnej w Łodzi. Swoje życie zawodowe poświęciła aktorstwu, zdobywając uznanie zarówno na scenie teatralnej, jak i w produkcjach telewizyjnych i filmowych. Widzowie mogą pamiętać jej role w popularnych serialach takich jak "Barwy szczęścia", "Na Wspólnej" oraz "Klan", gdzie wcieliła się w postać Lidii, żony profesora Maksymiliana Boguckiego.

Magdalena była czwartą żoną wybitnego reżysera Adama Hanuszkiewicza, z którym dzieliła życie od 1990 do jego śmierci w 2011 roku. Ich związek, pomimo znacznej różnicy wieku, był harmonijny i pełen wspólnych artystycznych pasji. Małżeństwo to łączyła nie tylko miłość, ale również głębokie zrozumienie świata teatru i filmu.

Wczesne objawy raka

Rak jest jedną z czołowych przyczyn zgonów na całym świecie, obok chorób sercowo-naczyniowych. Pomimo postępów w medycynie i leczeniu, obserwuje się wzrost liczby zachorowań na niektóre typy nowotworów. Ważnym aspektem jest również fakt, że wielu pacjentów zbyt późno zgłasza się po pomoc medyczną, co komplikuje skuteczność leczenia. Znajomość wczesnych objawów nowotworowych jest kluczowa w zapobieganiu zaawansowanym stadiom choroby.Kluczowe Informacje o Wczesnych Sygnałach Nowotworowych

Rozpoznanie nowotworu na wczesnym etapie zwiększa szansę na skuteczne leczenie i łagodniejsze metody terapii. Wczesne symptomy raka mogą być różne i zależą od typu oraz lokalizacji guza, jednak istnieje szereg objawów, które powinny wzbudzić naszą czujność:

 • Nieuzasadniona utrata masy ciała,
 • Stałe uczucie zmęczenia i osłabienia,
 • Nocne poty i bezsenność,
 • Zmiany nastroju, w tym stany depresyjne i apatia,
 • Powiększenie węzłów chłonnych,
 • Nieuzasadniona gorączka,
 • Obecność wyczuwalnego guza,
 • Nawracające rany, które nie goją się, zmiany w znamionach,
 • Krwawienia niezwiązane z innymi przyczynami,
 • Zmiany w funkcjonowaniu układu pokarmowego i moczowego,
 • Duszności, chrypka i uporczywy kaszel,
 • Bóle bez wyraźnej przyczyny.

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki