Gwiazdor show "Googlebox" mocno schudł. Zaczynał ważąc 130 kg

2023-03-23 10:29

Marek Morus z "Gogglebox. Przed Telewizorem" bardzo schudł. Jego przemiana zachwyciła fanów show. Proces odchudzenia zaczynał z pułapu 130 kilogramów. Ile schudł?

Gwiazdor show Googlebox mocno schudł. Zaczynał ważąc 130 kg
Autor: instagram.com/marek_morus Gwiazdor show "Googlebox" mocno schudł. Zaczynał ważąc 130 kg

Marek Morus zdecydował się na zmianę stylu życia. Z tego powodu wziął udział w programie stacji TTV "Kanapowcy". Ogromną przemianę przeszedł na oczach widzów. O swoich zmaganiach z otyłością opowiedział w jednym z wywiadów.

Gadaj Zdrów: Prof. Tarnowski: "Ludzie nie rozumieją, że skoro otyłość jest śmiertelna, to i leczenie nie jest lekkie"

Ważył 130 kg. Ile schudł Marek Morus?

Marek Morus swoją przemianę zaczynał z wagą ponad 130 kg. Biorąc udział w programie "Kanapowcy" przeszedł imponującą metamorfozę. Zaczął od zmiany diety na zdrowszą, podjął aktywność fizyczną i ograniczył szkodliwe dla zdrowia palenie papierosów. Odnalazł także pasję, jaką jest boks.

W programie schudł 20 kg, po czym zrezygnował z dalszego uczestnictwa. Później zrzucił jeszcze 12, ale przestał przestrzegać diety i mgnieniu oka z powrotem przybyło mu 10 kilogramów.

- Schudłem 32 kg (...) Teraz wróciła mi "dycha", bo zrezygnowałem z tej drakońskiej diety, aktualna waga to 110/108 kg, a wyjściowa była 133. Trenuję boks od ośmiu miesięcy, ruszyłem się i zmieniłem podejście do życia, dbam o niejedzenie tylu węglowodanów co wcześniej - opowiadał Marek Morus.

Marek Morus cierpi na zaburzenia lękowe

W trakcie wywiadu Morus wyznał także, że zmaga się z zaburzeniami lękowymi. Po rezygnacji z udziału w show przyszło mu zmierzyć się z hejtem. 

- Program mnie przerósł, a potem musiałem się odbudować i przepracować w głowie plan na siebie, tzn. bardziej dieta i rzucenie wszystkiego mnie położyło na łopatki. Myślę, że to poprzez pogłębienie zaburzeń lękowych, które psują mi życie. Wiele przemyślałem i drugi raz bym tego nie zrobił. W trakcie emisji wyleciałem do brata do Holandii z reklamówką leków, bo siadła mi głowa od hejtu po moim odejściu - kontynuował.

Przepis na sukces

Marek Morus wyznał także, że w osiągnięciu sukcesu pomogły mu regularne treningi. 

- Moja dieta to dwa treningi boksu dziennie i mniej węgli, czyli sałatka i mięcho, ale zdarza się, że jem bułki z masłem jak opętany - zdradził.

Gwiazdor "Gogglebox'a" zrezygnował także z alkoholu, choć przyznaje, że czasami sięga po wino. Odniósł się także do tego, jak czuje się po utracie masy ciała.

- Im mniej kilo, tym bardziej chce się żyć - podsumował swoją wypowiedź.