Gdzie kupisz dobre i tanie maseczki na twarz?

2020-04-10 19:04

Już od 16 kwietnia każdy z nas będzie musiał zakładać maseczkę na twarz podczas wyjścia z domu. Gdzie kupić maseczkę? Ile powinna kosztować i na co zwrócić uwagę przy zakupie? Czy zdążycie kupić maski, skoro poniedziałek jest dniem wolnym od pracy?

Po maseczki na pocztę

Tak - Poczta Polska wprowadziła do swojej oferty maseczki wielorazowego użytku w cenie 9.99 zł za sztukę. Za zestaw 5 sztuk zapłacimy 49.95 zł. Maseczki są wielorazowego użytku i można je prać w temperaturze 90 stopni Celsjusza. 

Jak informuje biuro prasowe Poczty Polskiej, najpóźniej 20 kwietnia maseczki mają być dostępne we wszystkich placówkach. Pierwsze partie maseczek są dostępne w placówkach pocztowych w województwie mazowieckim i łódzkim. Na stronie internetowej poczty polskiej na chwilę obecną maseczek nie ma - zainteresowanie nimi jest tak duże, że zainteresowani muszą czekać na dostawę. 

Po maseczkę do krawcowej?

Wiele osób zajmuje się teraz szyciem maseczek. Jeśli kupujemy maseczki wielorazowego użytku to musimy się upewnić, że można je prać w wysokiej temperaturze - najlepiej właśnie 90 stopni Celsjusza lub minimum 60 stopniach. W sklepie powinniśmy otrzymać paragon.

Jednak pamiętajmy, że maseczkę można także uszyć. Samemu lub u krawcowej. Nie jest to wielki wyczyn - potrzebujemy gumki i materiału. Oraz odpowiedniego filtra, który także możemy zrobić sami.

Polecamy: Jak zrobić filtr do maseczki w domu?

Maseczki można zamówić u krawcowej, jednak czas oczekiwania, podobnie jak na dostawę ze sklepu może być dłuższy. Warto upewnić się, że maseczka dotrze na 16 kwietnia. Wtedy wchodzi obowiązek noszenia ich przy wychodzeniu z domu. 

Maseczki można kupić również na Allegro i OLX - 10 kwietnia premier Mateusz Morawiecki uchylił zakaz ich sprzedaży, który obowiązywał na tych portalach od 12 marca.   

Ile kosztują maseczki ze sklepu? Ceny zaczynają się od 15 złotych plus koszty dostawy. Można maseczki poszukać także wśród znajomych na Facebooku - może ktoś szyje? My znaleźliśmy maseczki w swojej okolicy w cenie 15 zł. Pytanie tylko, jak umówić się na odbiór i czy to bezpieczne?

Jak nosić maseczkę?

Szczelnie - tylko wtedy ochroni nas w czasie epidemii koronawirusa. Powinna przylegać do twarzy i zasłaniać nos i usta. Nie powinno się jej nosić zbyt długo, może się stać siedliskiem bakterii. Kiedy jest wilgotna należy ją bezwzględnie wymienić!

Jeśli jeszcze zastanawiacie się, czy dacie sobie radę ze zrobieniem maseczki samodzielnie, to zobaczcie na filmie, jakie to proste:

Jak zrobić maseczkę w kilka sekund?

Czy do tej pory nosiliście maseczki? Powiedzcie nam:

Jak używać maski ochronnej
Autor: redakcja

Polecamy:

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.