Drew Barrymore doświadczyła pierwszego objawu na wizji. "Myślę, że to właśnie to. Wow!"

2023-03-31 11:52

Menopauza jest naturalnym etapem w życiu kobiety. Jej najczęstszym i jednym z najbardziej nieprzyjemnych objawów są uderzenia gorąca, które mogą wywoływać duży dyskomfort. O tej dolegliwości ostatnio mówiła znana amerykańska aktorka Drew Barrymore. Musiała się z nią zmierzyć podczas prowadzenia programu.

Drew Barrymore
Autor: AP PHOTO/KEVIN WOLF Drew Barrymore doświadczyła pierwszego objawu na wizji. "Myślę, że to właśnie to. Wow!"

Od kilku lat hollywoodzka aktorka Drew Barrymore prowadzi własny "The Drew Barrymore Show" na kanale CBS. Każdy odcinek to dyskusja na różne tematy z zaproszonymi gośćmi. Ostatnio 48-letnia gospodyni reality show rozmawiała na wizji ze znanymi i lubianymi aktorami – Jennifer Aniston i Adamem Sandlerem. Po trzech minutach przerwała wywiad, ponieważ doświadczyła nagłego napadu ciepła.

- Jest mi tak gorąco! Myślę, że mam pierwsze uderzenia gorąca w okresie okołomenopazuzalnym – wyznała Barrymore. To ją zupełnie zaskoczyło. - Myślę, że to właśnie to. Wow! – dodała, po czym zaczęła się wachlować.

Zdrowo Odpytani: "Nie miałam żadnych objawów". Ginekolog zdradza, które kobiety najlżej przejdą menopauzę

Dopadło ją uderzenie gorąca na wizji

Uderzenie gorąca to jeden z najbardziej charakterystycznych objawów przekwitania. Są wynikiem spadku poziomu żeńskich hormonów płciowych - estrogenów i stanowią uciążliwy problem dla wielu kobiet. Barrymore dość niespodziewanie doznała uderzenia fali gorąca na antenie. Musiała zdjąć marynarkę, a Jennifer Aniston pomogła poprawić jej mikrofon, który miała przypięty do koszuli.

- Bardzo przepraszam. Czy wy też czujecie, że tak gorąco? – aktorka skierowała pytanie do swoich gości. Jennifer Aniston pospieszyła z odpowiedzią, że zapewne jedynie prowadząca program tak się czuje. Wówczas Barrymore żartobliwie skwitowała, że może jej reakcja ciała wynika z tego, że jest bardzo podekscytowana dzisiejszym spotkaniem z przyjaciółmi na antenie. Na co Aniston zareagowała słowami: "czuję się zaszczycona, że mogę towarzyszyć ci w takiej chwili". 

"Nigdy nie przeżyję 10 lat w ten sposób"

Kilka dni przed tą niespodziewaną sytuacją w studiu Barrymore udzieliła szczerego wywiadu, w którym wspomniała o swoich osobistych doświadczeniach związanych z perimenopauzą tzw. okresem poprzedzającym menopauzę. To czas, gdy u kobiety mogą wystąpić szereg objawów, m.in. zaburzenia owulacji, skrócenie lub wydłużenie cykli miesiączkowych, wahania hormonalne czy spadek libido.

Aktorka zdała sobie sprawę, że weszła w okres okołomenopauzalny, kiedy zaczęła mieć okres co dwa tygodnie. – Jeden z lekarzy powiedział mi, że to może trwać, w najgorszym przypadku, 10 lat. Pomyślałam, że nigdy nie przeżyję 10 lat w ten sposób – opowiedziała podczas rozmowy z dziennikarką Gayle King podczas programu "Facing Fertility w CBS Mornings".

Barrymore poruszyła także temat stereotypów dotyczących klimakterium. – Jeden z nich brzmi: "Jesteś stara, już po tobie" – mówiła. Chciałaby odczarować mity krążące na temat perimenopauzy i zachęcić inne kobiety, by robiły to samo. To może przyspieszyć normalizację tego zjawiska w przestrzeni publicznej. Menopauza to naturalna część życia każdej kobiety, zatem warto zaakceptować to, co nieuchronne i zadbać o siebie jak najlepiej.