Dentysta w czasie koronawirusa. Gdzie jest najbliższy otwarty gabinet? MAPA

Koronawirus sprawił, że pacjent z bólem zęba nie wie, gdzie szukać pomocy. Większość gabinetów dentystycznych została zamknięta, ze względu na brak środków ochrony. Okazuje się jednak, że Polskie Towarzystwo Stomatologiczne postanowiło pomóc pacjentom - powstała specjalna mapa, dzięki której możesz znaleźć najbliższy gabinet w swojej okolicy.

Gabinetów stomatologicznych, które postanowiły przyjmować pacjentów mimo pandemii koronawirusa jest na mapie coraz więcej. Oczywiście nie jest tak, że w obecnej sytuacji dentyści zajmują się wybielaniem zębów, ale pacjent z bólem zęba nie zostanie bez pomocy.

Oczywiście podstawowym warunkiem, by dentysta przyjął pacjenta, jest brak u niego objawów mogących wskazywać na COVID-19.

Jedynym problemem z punktu widzenia pacjenta jest to, że większość gabinetów dentystycznych przyjmujących w czasie pandemii nie ma podpisanych umów z NFZ. Oznacza to, że każda wizyta może uderzyć mocno po kieszeni. I to dużo mocniej niż przed pandemią. Dlaczego? Bo środki ochrony przed koronawirusem, które musi zastosować lekarz, by ochronić siebie i pacjenta, są drogie - mogą kosztować jednorazowo nawet 200 zł.

Sprawdź na mapie przygotowanej przez Polskie Towarzystwo Stomatologiczne, gdzie jest najbliższy czynny gabinet. Choć najlepiej, gdyby nie był ci on potrzebny.

Przeczytaj też: 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
KOMENTARZE