Kalkulator dni płodnych

Kalkulator dni płodnych

Kalendarz dni płodnych pozwoli ci określić, kiedy są dni płodne, a kiedy nie może dojść do zapłodnienia. Kalendarz owulacji to przydatne narzędzie zarówno dla kobiet planujących dziecko, jak i tych, które chcą uniknąć ciąży.

Skorzystaj z kalkulatora i oblicz dni płodne!

Jak obliczyć dni płodne za pomocą kalendarza dni płodnych? Wystarczy, że wprowadzisz do niego dwie informacje: podasz datę swojej ostatniej miesiączki - UWAGA! należy wpisać pierwszy dzień ostatniej miesiączki - i przeciętną długość twojego cyklu menstruacyjnego.

Kalkulator dni płodnych

Data ostatniej miesiączki:
Długość cyklu:

Pamiętaj, że choć kalendarz dni płodnych pomoże ci wskazać dni płodne i niepłodne, nie może być traktowany jako jedna z metod zapobiegania ciąży. Jest najskuteczniejszy w przypadku kobiet miesiączkujących regularnie, choć i u nich na długość cyklu menstruacyjnego mają wpływ różne czynniki, m. in. stan zdrowia, stres, zmiana klimatu.

Kiedy są dni płodne?

Dni płodne przypadają w połowie cyklu miesiączkowego - przeciętnie trwa on 28 dni, więc owulacja wypada w 14. dniu cyklu. Kobieta ma duże szanse na zajście w ciążę także do 4 dni przed owulacją i na dzień po niej, jednak zapłodnienie jest możliwe nawet do tygodnia przed dniem owulacji. Kobieca komórka jajowa żyje tylko do 12 godzin, jednak dłuższa żywotność plemników - do 5-7 dni - pozwala im pozostawać przez ten czas w drogach rodnych kobiety i tym samym wydłużać okres płodności. Nasz kalendarz dni płodnych bierze ten czynnik pod uwagę, dlatego informuje o 8 dniach płodnych, w których możliwe jest zajście w ciążę.

Jak rozpoznać dni płodne?

Korzystaniu z kalkulatora dni płodnych powinna towarzyszyć dokładna obserwacja organizmu. Kobieta może rozpoznać, kiedy są dni płodne, jeśli temperatura jej ciała podniosła się o 0,2-0,6 stopni Celsjusza - utrzymuje się ona przez dobę i wskazuje na owulację. Dniom płodnym towarzyszy również przejrzysty, rozciągliwy i lepki śluz z pochwy. Niektóre kobiety obserwują też wzrost libido, odczuwają ból w podbrzuszu w okolicy jajnika i pojawia się u nich wrażliwość piersi. U części kobiet dni płodne przebiegają bezobjawowo.

Inne kalkulatory
Powiązane artykuły
Naturalne metody antykoncepcji: jak stosować i czy są skuteczne Naturalne metody antykoncepcji: jak stosować i czy są skuteczne

Naturalne metody antykoncepcji (najpopularniejsze to metoda termiczna, Billingsów,...

więcej

9054

Cud poczęcia, czyli wszystko o zapłodnieniu

Mężczyzna jest płodny przez cały rok, kobieta przez kilka dni w miesiącu. Jeśli chcą mieć dziecko,...

więcej

25436

Testy
Zdrowa społeczność
W najnowszym miesięczniku Zdrowie
Zdrowie - 07/2017
Dołącz do nas:
Forum
data

Lipiec 22, 2017

Witam. Proszę nie bać się kolonoskopii. Najbardziej przerażające są tylko opinie jak to jest źle i niekomfortowo. Fortrans nie jest taki zły do wypicia i nie trzeba żadnej cytryny żeby doprawić smak. Najlepiej wybrać kubek którego się nie lubi i po prostu pić zgodnie z instrukcją. Wczoraj...

data

Lipiec 11, 2017

Za skurcz jest też odpowiedzialny brak potasu. Miałam skurcze i uciążliwe drżenie powieki mimo przyjmowania magnezu. A okazało się, że brakowało mi potasu, który również łatwo wypłukuje się z organizmu, szczególnie latem, gdy są upały. Teraz ja i mój partner w okresie letnim przyjmujemy...

data

Lipiec 12, 2017

Dziewczyny nie bójcie sie tego zabiegu, mialam dzis w Częstochowie, wszystko przebieglo pomyślnie i bezboleśnie. Jestem obowiązana bandażem uciskowym ktory jutro mam zdjąć. Na wynik niestety trochę trzeba poczekac.

Poradnikzdrowie.pl – wiodący serwis o zdrowiu, zawierający kompendium wiedzy o chorobach, leczeniu, profilaktyce, badaniach. Sprawdź się – kalkulatory – przeliczniki miar, jednostki miary, przeliczniki jednostek, jednostki miar, przeliczniki jednostek miar. Narzędzie do przeliczania. Liczniki kalorii. Dni płodne. Kalkulator wagi BMI. Licznik dnia porodu. Indeks glikemiczny. Licznik kosztów nałogu. Sprawdzian grupy krwi dziecka. Łatwy w obsłudze kalkulator i przelicznik.

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.