Jak obliczyć dni płodne

Jak obliczyć dni płodne? Do ich określenie niezbędna jest wiedza o przebiegu cyklu menstruacyjnego. Cykl dzieli się na: krwawienie, fazę niepłodności względnej, fazę płodności i fazę niepłodności bezwzględnej.

Jak obliczyć dni płodne? Skorzystaj z kalkulatora!

Jak obliczyć dni płodne? Wystarczy wpisać do kalkulatora datę ostatniej miesiączki i średnią długość cyklu, aby uzyskać informację o tym czasie w miesiącu, gdy możliwe jest zajście w ciążę. Warto jednak pamiętać, że wiedza o tym, jak obliczyć dni płodne i obliczanie ich za pomocą kalkulatora nie może być stosowane jako metoda antykoncepcji.

Jak obliczyć dni płodne

Data ostatniej miesiączki:
Długość cyklu:

Jak obliczyć dni płodne: cykl menstruacyjny

Zarówno dni płodnych, jak i dni niepłodnych nigdy nie określają z góry przyjęte daty, wiele zależy od stanu zdrowia kobiety, tego, czy w danym czasie nie był narażona na stresy, a nawet od czynników klimatycznych.

Jak obliczyć dni płodne - krwawienie

Miesiączka oznacza początek cyklu i zazwyczaj trwa od 3 do 6 dni. W tym czasie następuje usunięcie z macicy przerośniętej śluzówki.

Jak obliczyć dni płodne - faza niepłodności względnej

Faza niepłodności względnej nadchodzi tuż po menstruacji. Długość tej fazy zależy od długości cyklu - jeśli kobieta miesiączkuje regularnie, liczba dni przypadających na fazę niepłodności względnej jest stała, w przypadku pozostałych kobiet pojawiają się różnice.

Jak obliczyć dni płodne - faza płodności

W tej fazie pęcherzyk Graffa z komórką jajową w środku zaczyna rosnąć w jajniku i przygotowuje się do uwolnienia tej właśnie komórki - moment uwolnienia komórki to owulacja.

Jak obliczyć dni płodne - faza niepłodności względnej

Następuje po owulacji i trwa do pierwszego dnia menstruacji.

Inne kalkulatory
Powiązane artykuły
TEST CIĄŻOWY - jak działają testy ciążowe i jak ich używać TEST CIĄŻOWY - jak działają testy ciążowe i jak ich używać

Testy ciążowe są niedrogie i łatwe w użyciu. Szybko dają wiarygodny wynik. Mogą potwierdzić ciążę...

więcej

33596

Progesteron, LH, FSH i prolaktyna - hormony niezbędne do zajścia w ciążę Progesteron, LH, FSH i prolaktyna - hormony niezbędne do zajścia w ciążę

Do zapłodnienia potrzebne jest nie tylko jajeczko i plemnik. Muszą współgrać ze sobą cztery...

więcej

18420

Zapłodnienie i pierwszy tydzień życia dziecka w łonie matki Zapłodnienie i pierwszy tydzień życia dziecka w łonie matki

Ludzki zarodek w pierwszym tygodniu życia to "luźny pomysł" na przyszłe istnienie. Jeśli plemnik...

więcej

12761

Cud poczęcia, czyli wszystko o zapłodnieniu

Mężczyzna jest płodny przez cały rok, kobieta przez kilka dni w miesiącu. Jeśli chcą mieć dziecko,...

więcej

25436

Testy
Zdrowa społeczność
W najnowszym miesięczniku Zdrowie
Zdrowie - 05/2017
Dołącz do nas:
Forum
data

Maj 26, 2017

W dzisiejszych czasach badania na choroby weneryczne można zrobić nie wychodząc z domu. Wystarczy zamówić zestaw do pobrania próbki krwi na https://zdrowegeny.pl/choroby-weneryczne, pobrać krew samodzielnie w domu, odesłać próbkę kurierem i wynik odczytać on-line. Bardzo wygodne...

data

Maj 22, 2017

Fajnie są pomyślane kompresy Flex Sanity. Mają dużą elastyczność, można stosować na zimno i na ciepło. Wiadomo, że wszystko zależy od rodzaju bólu. Czasami lepsze będzie chłodzenie – jak sobie nadgarstek obiłem to chłodzenie bardzo pomogło. Ale czasami lepsze będzie ogrzewanie – jak mam...

data

Maj 26, 2017

u mnie tez nie było wcale tak zle bardzo przezywałam ze przez kilka dni bede miała jakas lewatywe robiona wiec bede siedziała non stop w wc jednak miałam dicopeg 10g I naprawde delikatnie pozwolił pozbyc sie resztek z jelit a sam zabieg nie był tak bolesny jak mi się wydawało ze bedzie

Poradnikzdrowie.pl – wiodący serwis o zdrowiu, zawierający kompendium wiedzy o chorobach, leczeniu, profilaktyce, badaniach. Sprawdź się – kalkulatory – przeliczniki miar, jednostki miary, przeliczniki jednostek, jednostki miar, przeliczniki jednostek miar. Narzędzie do przeliczania. Liczniki kalorii. Dni płodne. Kalkulator wagi BMI. Licznik dnia porodu. Indeks glikemiczny. Licznik kosztów nałogu. Sprawdzian grupy krwi dziecka. Łatwy w obsłudze kalkulator i przelicznik.

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.