Poradnik ZdrowieInternista › Śluz w kale

Eksperci radzą

Krystyna Knypl - ARCHIWALNE PYTANIA I ODPOWIEDZI

.

Śluz w kale

Witam. Mam mały problem. Dwa tygodnie temu przez trzy dni bolał mnie brzuch, a podczas wizyty w toalecie zauważyłam w kale śluz z dodatkiem starej, brązowej krwi. Lekarz zrobił mi USG brzucha i stwierdził w jelitach podwyższoną ilość śluzu. Dostałam skierowanie na endoskopię. Czy to może być rak? Dodam jeszcze,że przez długi okres piłam herbatkę odchudzającą FIGURA1. Czy ona mogła u mnie wywołać te dolegliwości?

Witam, Zaobserwowane przez Panią nieprawidłowe domieszki w kale w postaci śluzu i krwi wymagają wyjaśnienia poprzez wykonanie odpowiednich badań, wśród których endoskopia jest bardzo cennym i właściwym badaniem. Z przedstawionego opisu można sądzić, że jest Pani pod opieką dobrego i kompetentnego lekarza, który z pewnością niebawem przedstawi rozpoznanie. Nasze informacje nie zastępują wizyty u lekarza i nie możemy stawiać rozpoznania choroby przez internet. Na przyszłość radzę nie stosować żadnych leków czy ziół „przez długi okres”, jak to zostało określone w mailu. Proszę pamiętać, że preparaty lecznicze oraz zioła kupowane bez recepty też powinny być stosowane wg określonych wskazań. Jeżeli zakup jest dokonywany bez zlecenia lekarskiego, zawsze należy poprosić farmaceutę o wskazówki. Pozdrawiam.
Szukasz odpowiedzi?
Bardzo prawdopodobne, że odpowiedź na nurtujące cię pytanie znajduje się już w naszej bazie.
Sprawdź to! W tym celu w okienku poniżej opisz hasłowo swój problem - postaraj się ograniczyć do trzech-czterech słów. Jeżeli wynik będzie negatywny - zadaj pytanie korzystając z formularza
Porady

Autodiagnoza - mężczyzna

badania dla panów
 
badania dla pań
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U W Z Ż
Porady – fachowe porady na temat zdrowia, porady medyczne, porady specjalistów i porady lekarzy. Znajdziesz tu porady lekarskie online na tematy dotyczące zdrowia. Dowiedz się więcej, zapytaj o objawy chorób, przyczyny, leczenie. Rzetelne porady dietetyczne, porady dietetyków, porady na temat wielu dziedzin życia. Skorzystaj z porady ekspertów. Znajdź odpowiedź i rozwiąż swoje problemy. Nie bój się pytać i zadawać pytania. Na twoje pytania czeka: stomatolog, stylistka paznokci, logopeda – pedagog, ginekolog – położnik, fizjolog żywienia, ginekolog, dietetyk, dermatolog, chirurg, chirurg naczyniowy.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.