Zwróć uwagę na datę ważności. Blizny mogą pozostać do końca życia
Za oknem robi się coraz chłodniej, więc wiele osób sięgnie do szafy, by wyciągnąć swój termofor. Nie każdy zdaje sobie jednak sprawę, że one również mają datę ważności. I lepiej jej pilnować. Pewna kobieta boleśnie się o tym przekonała.
27-letnia Yazmin Hardy postanowiła podzielić się z innymi swoim pilnym ostrzeżeniem. Skierowała je do wszystkich osób korzystających z termoforów. Wszystko dlatego, że jej gumowa butelka eksplodowała i spowodowała przez to poważnie obrażenia nóg i okolic miednicy.
Kobieta ostrzega. Poparzyła nogi, ręce i brzuch
Kobieta przyznała, że nie miała pojęcia o tym, że termofory również mają datę ważności. Jak się okazało po wypadku, używała ona produktu, który był po terminie mniej więcej o dwa lata.
Według ekspertów termofor powinno się wymieniać przynajmniej raz na dwa lata. Wszystko dlatego, że guma z czasem ulega degradacji, co może znacznie zwiększyć ryzyko jej pęknięcia.
Liczba, którą możemy zazwyczaj znaleźć na gumie oznacza datę produkcji. Na przykład jeśli na butelce znajduje się liczba 20, oznacza to, że został on wyprodukowany w 2020 roku.
Kobieta po zdarzeniu dowiedziała się, że termin ważności jej termoforu upłynął w 2022 roku. Teraz niestety przyjdzie jej zapłacić za niewiedzę. Jak można się dowiedzieć, jej lekarze twierdzą, że blizny może mieć przez całe życie.
Chce szerzyć świadomość. Na te daty lepiej zwrócić uwagę
Yazmin Hardy opowiedziała, że po termofor sięgnęła, by złagodzić bóle menstruacyjne. Wypełnioną gorącą wodą gumę umieściła na nogach i położyła się na kanapie. Zaledwie kilka minut później produkt eksplodował.
Wrzątek wylał się jej na nogi, dolną część brzucha i ręce. Kobieta natychmiast się rozebrała i poszła pod zimny prysznic, by złagodzić ból. To niestety nic nie dało, więc musiała udać się do szpitala.
Tam lekarze usunęli martwy naskórek i opatrzyli jej rany. 27-latka przez następne dwa tygodnie musiała codziennie wracać do szpitala na zmianę opatrunku. Blizny mogą jednak pozostać do końca życia.
Teraz Yazmin Hardy twierdzi, że już nigdy nie użyje termoforu. Chce jednak wykorzystać pomóc innym i podkreślić wagę daty ważności termoforu.
Ile wody do termoforu? Istnieje kilka zasad
Podkreśliła również, że istnieją zasady korzystania z termoforu, o których wiele osób nie ma pojęcia. Na przykład, nie należy napełniać go "pod kurek". Może to bowiem zwiększyć ciśnienie i stworzyć zagrożenie.
Co więcej, nie powinno się wypełniać go wrzątkiem. Woda powinna być jednak gorąca i wypełniać maksymalnie do 2/3 pojemności gumowej butelki. Trzeba również pozbyć się nadmiaru powietrza poprzez powolne przechylanie, aż do momentu, w którym na wylocie będzie widoczna woda.