Wybielanie zębów w domu i u stomatologa. Metody wybielania zębów

2013-01-15 13:03

Wybielanie zębów to jedna z metod osiągnięcia idealnego uśmiechu. Jednak zanim wybieli się zęby w domu lub u dentysty, najpierw trzeba pozbyć się kamienia, osadu i naprawić wszystkie ubytki.

Wybielanie zębów w domu i u stomatologa. Metody wybielania zębów
Autor: Photos.com

Jeśli przed wybielaniem zębów zrezygnujemy z usuwania kamienia i wyleczenia ubytków, może skutkować to zapaleniem miazgi i koniecznością leczenia kanałowego. Dlatego trzeba też uporać się z zapaleniem dziąseł a po zabiegu wybielania wymienić plomby, koroby i licówki, które przestaną pasować kolorem do zębów.

Kto może wybielić zęby?

Przeciwwskazaniami do wybielania są m.in. wiek poniżej 16 lat, ciąża i karmienie, cukrzyca, choroba Parkinsona i epilepsja.

Jak skutecznie wybielić zęby?

Jeśli chcesz rozjaśnić zęby o 2-3 tony, sięgnij po pasty wybielające - działają powierzchniowo, mechanicznie ścierając osad razem z przebarwieniami, lub chemicznie - rozpuszczając osad. Większy efekt (zęby bielsze nawet o 7 tonów) osiągniesz, stosująć żele do wybielania. Ale efekt śnieżnobiałych zębów da się osiągnąć tylko u stomatologa. Popularne jest nakładanie na zęby substancji, która wnika w nie i rozjaśnia.Najszybszym i najskuteczniejszym sposobem jest zastosowanie nwooczesnej lampy wybielającej.

Czy można wybielić martwy ząb?

Zęby martwe także się wybiela. Robi się to jednak od wewnątrz, aplikując nadtlenek wodoru bezpośrednio do komory zęba. Zabieg powtarza się w gabinecie dentystycznym kilka razy co tydzień.

Wybierz najlepszą dla siebie metodę wybielania zębów

Wybór metody należy tak naprawdę do lekarza. Oceni on, która będzie najlepsza, biorąc pod uwagę stan zębów, rodzaj przebarwień i kolor zębiny. Kolor zębów musi być dopasowany do karnacji i wieku. Zbyt białe zęby nie wyglądają bowiem naturalnie.

miesięcznik "Zdrowie"