Stomatologia

Szczoteczki manualne są rozwiązaniem, które jest już z nami bardzo długo. Coraz częściej te szczoteczki muszą ustąpić miejsca nowoczesnym technologiom czyszczenia.

Materiał partnerski

Szczoteczka soniczna czy elektryczna (z okrągłą główką)? Wbrew pozorom nie jest to błahe pytanie: od wyboru szczoteczki w dużej mierze zależy bowiem to, czy zęby będą mocne i zdrowe.

Materiał partnerski

Technologia soniczna to nowoczesne rozwiązanie dla osób, które na poważnie podchodzą do higieny jamy ustnej. Jednak szczoteczka szczoteczce nie równa – oferowane na rynku szczoteczki soniczne różnią się między sobą. Jak więc wybrać tę najlepszą? Czy rzeczywiście warto zapłacić więcej?

Materiał partnerski

Retrogenia jest jedną z wad zgryzu. Charakterystyczną cechą twarzy pacjentów obciążonych taką wadą jest wypukłość okolicy podnosowej, cofniecie wargi dolnej. Broda staje się spłaszczona i cofnięta, a dolny odcinek twarzy ulega wydłużeniu. Jakie są przyczyny retrogenii i jak przebiega jej leczenie?
Zapalenie ślinianek to bolesna przypadłość, która może dotknąć każdego, bez względu na wiek czy płeć. Stany zapalne ślinianek mogą podłoże bakteryjne lub wirusowe. Jakie są objawy zapalenia ślinianek i jak przebiega leczenie? Jakie powikłania mogą się pojawić?
Zapalenie dziąseł to, tuż obok próchnicy i nadwrażliwości, jeden z największych wrogów naszych zębów. Jakie są przyczyny pojawienia się stanów zapalnych dziąseł? Na czy polega skuteczne leczenie zapalenia dziąseł? I czy można uniknąć problemów wynikających z zapalenia dziąseł?

Materiał partnerski

Diastema, czyli przerwa między zębami - górnymi jedynkami, może być problemem nie tylko natury estetycznej. Diastema może doprowadzić do problemów z mową, wad zgryzu i chorób przyzębia. W związku z tym w niektórych przypadkach likwidacja diastemy może okazać się konieczna. Sprawdź, jak się pozbyć diastemy.
Ból zęba to jeden z najbardziej dokuczliwych bólów. Kiedy boli ząb nie sposób się skupić na pracy ani spać. Jego przyczyny mogą być różne. Najlepsze wyjście to iść do dentysty. Jak uśmierzyć ból zęba zanim doczekasz się na wizytę? Poznaj domowe sposoby na ból zęba.
Bruksizm czyli zgrzytanie zębami to problem, z którym zmaga się wiele osób i to nie zawsze świadomie. Bruksizm może mieć poważne skutki: problemy z kręgosłupem, wzrokiem, słuchem, bóle głowy. Leczenie bruksizmu jest wieloetapowe i wielospecjalistyczne.  
Nadwrażliwość zębów to dolegliwość wyjątkowo dokuczliwa, zwłaszcza latem, gdy chętnie sięgamy po lody i zimne napoje gazowane. Jak zaradzić nadwrażliwości zębów? Które domowe sposoby są w tym wypadku najskuteczniejsze?
Jak dbać o zęby? - to pytanie zadaje sobie niejeden z nas. Mimo postępu w stomatologii próchnica wciąż jest jedną z najpowszechniejszych chorób. Dotyka aż 97% dorosłych Polaków! Jak zatem prawidłowo dbać o zęby, by jej uniknąć? Zobacz 5 najczęściej popełnianych błędów.
Alice miała zaledwie 13 lat, kiedy się zbuntowała i przestała myć zęby. Zapytacie, gdzie byli rodzice? Cóż, my też chcemy to wiedzieć... Ale Alice nie narzeka na problemy. Czyżby?

Zęby – mówimy co robić by mieć piękne, zdrowe i mocne zęby. Prawidłowa higiena jamy ustnej, dbanie o zdrowie zębów. Jak często należy robić przegląd zębów, jak prawidłowo szczotkować zęby, jakie są choroby dziąseł, zapalenie dziąseł, zapalenie okostnej, próchnica - jak walczyć z próchnicą, jak objawia się parodontoza, jak uśmierzyć ból zęba. Przyczyny nadwrażliwości zębów, jak leczyć nadwrażliwość zębów, czego unikać. Ząb mądrości, zęby stałe, zęby mleczne – jak dbać o zęby. Pytania o wybielanie zębów, prostowanie zębów, aparaty ortodontyczne, licówki, protezy, stomatologia estetyczna. Na czym polega leczenie kanałowe.