Wyjazd zagraniczny: ubezpieczenie dla narciarza, ubezpieczenie dla nurka

2013-01-30 11:20

Ubezpieczenie wyjazdu zagranicznego to podstawa, bez względu na to, czy wybierzesz wyjazd zorganizowany czy zechcesz na własną rękę nurkować lub pojechać na narty. Warto ubezpieczenie wyjazdu dobierać na miarę potrzeb i nie warto na nim oszczędzać.

Wyjazd zagraniczny: ubezpieczenie dla narciarza, ubezpieczenie dla nurka
Autor: thinkstockphotos.com Ubezpieczenie wyjazdu zagranicznego to podstawa, bez względu na to, czy wybierzesz wyjazd zorganizowany czy zechcesz na własną rękę nurkować lub pojechać na narty. Warto ubezpieczenie wyjazdu dobierać na miarę potrzeb i nie warto na nim oszczędzać.

Ubezpieczenie dla narciarza powinno być nieco inne niż ubezpieczenie nurka - każdy z nich naraża się na nieco inne kłopoty. Nawet jeśli wyjeżdżasz na urlop z biurem podróży, sprawdź przed wyjazdem swoją polisę ubezpieczeniową, gdyż najczęściej obowiązkowe ubezpieczenie turystyczne zakupione wraz z wycieczką dotyczy tylko podstawowych wariantów.

Nurkowanie: jakie ubezpieczenie dla nurka?

Ubezpieczenie dla nurków to specjalne ubezpieczenie stworzone przez nurków dla nurków. Oprócz opcji nurkowej spełnia ono także funkcję dodatkowego ubezpieczenia turystycznego. Pakiety dla nurków mają modułową budowę ochrony, dzięki czemu możesz dopasować ubezpieczenie do swoich potrzeb. Ubezpieczenie nurkowe możesz wykupić w jednym z towarzystw ubezpieczeniowych. Możesz też przystąpić do DAN czyli Divers Alert Network - popularnie nazywany „divers safety net (sieć bezpieczeństwa dla nurków) - największej globalnej organizacji nurkowej. Oprócz wielu innych korzyści, przynależność do DAN umożliwia ci korzystanie ze specjalistycznych polis ubezpieczeniowych ważnych na całym świecie bez żadnych dodatkowych opłat, natychmiastową aktywację polisy ubezpieczeniowej i opcjonalną możliwość otrzymania odpowiednich dokumentów w ciągu 24-48 godz. w Europie, pomoc w załatwianiu wymaganych formalności w razie wypadku.

Wyjazd na narty: ubezpieczenie dla narciarza

Kupując ubezpieczenie dla narciarza zwróć przede wszystkim uwagę na zakres ubezpieczenia, który tak naprawdę jest dużo ważniejszy od jego ceny. Pamiętaj, że im wyższa suma gwarancyjna, tym większe szanse, że twoje ubezpieczenie pokryje rzeczywiste koszty leczenia. Ważne jest również to, czy ubezpieczyciel zobowiązuje się do pokrycia kosztów akcji poszukiwawczej, ratowniczej oraz kosztów transportu i do jakiej wysokości. Polisa dla narciarza powinna uwzględniać również ubezpieczenie OC oraz ubezpieczenie sprzętu, który ze sobą zabierasz. Nie zapomnij uważnie przeczytać Warunków Ogólnych Ubezpieczenia, by wiedzieć, w jakich sytuacjach wyłączona jest odpowiedzialność ubezpieczyciela.