Mikstura na cienie, pryszcze i przebarwienia. Wystarczą 3 składniki

2023-02-10 12:24

Jak pożegnać kłopot nieestetycznych zmian na skórze domowym sposobem? Okazuje się, że przebarwień, trądziku, zmarszczek, a nawet stanów zapalnych można się pozbyć bez wychodzenia z domu. Sprawdź przepis na domową miksturę z trzech składników.

Mikstura na cienie, pryszcze i przebarwienia. Wystarczą 3 składniki
Autor: Getty Images Mikstura na cienie, pryszcze i przebarwienia. Wystarczą 3 składniki

Gdy skóra woła o pomoc, najczęściej sięgamy po rozmaite kosmetyki z apteki czy drogerii. Okazuje się, że nie mniej skuteczne są mikstury przygotowywane w domowych warunkach. Jedną z nich jest maseczka z kurkumy.

Choć kurkuma kojarzy się raczej z aromatyczną kuchnią, to ma także inne zastosowanie. Wszystko dzięki właściwościom, które wykazują zbawienne działanie dla skóry. 

Poradnik Zdrowie: kiedy iść do dermatologa?

Maseczka z kurkumy na problemy ze skórą

Maseczka z kurkumy może śmiało zastąpić kosmetyki pielęgnacyjne. Jej atutem jest prosty i naturalny skład. Koszt przygotowania jest niewielki, a efekt naprawdę zadowalający. Mikstura z kurkumy sprawdzi się w walce z przebarwieniami, cieniami pod oczami, stanem zapalnym, trądzikiem, a nawet niewielkimi zmarszczkami.

Ważne jest, aby maseczkę z kurkumy stosować regularnie, najlepiej włączając ją do pielęgnacyjnej rutyny. Dlaczego? Każdego dnia jesteśmy narażeni na szkodliwe działanie toksyn ze środowiska. Maseczka z kurkumy wykazuje właściwości antyoksydacyjne, zapewniając tym samym skórze ochronę. 

Maseczka z kurkumy może także pomóc w łagodzeniu podrażnień skóry i zaczerwienień. Stosowana regularnie jest także skuteczna w hamowaniu procesów starzenia się, a dodatkowo ma działanie antybakteryjne. 

Przepis na maseczkę z kurkumy

Miksturę z kurkumy wykonasz z trzech naturalnych składników. Przygotuj:

  • 1 łyżeczkę kurkumy
  • 1 łyżkę jogurtu naturalnego
  • 1 łyżeczkę miodu.

Składniki trzeba połączyć w niewielkim naczyniu i mieszać do uzyskania jednolitej masy.

Miksturę należy nałożyć na twarz, a następnie zmyć po 15 minutach letnią wodą. Maseczka z kurkumy jest odpowiednia dla każdego typu cery.