Bezpłatne badania okulistyczne dla dzieci

2016-08-24 15:20

W sobotę 3 września 2016 roku, podczas rodzinnych targów KidZone „Warszawa wraca do szkoły”, organizowanych w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie eksperci z Instytutu Oka – jednego z najnowocześniejszych ośrodków okulistycznych w kraju - sprawdzą wzrok wszystkich chętnych uczestników imprezy i przeprowadzą nowoczesne badania okulistyczne o wartości nawet kilkuset złotych. Dodatkowo każde przebadane dziecko otrzyma specjalny kupon rabatowy na kompleksowe, rodzinne badanie optometryczne w Instytucie Oka w Warszawie dla siebie, rodzeństwa i opiekunów.

Bezpłatne badania okulistyczne dla dzieci
Autor: Thinkstockphotos.com Bezpłatne badania okulistyczne dla dzieci

Spis treści

  1. Instytutu Oka w Warszawie

Całkowicie bezbolesne i nieinwazyjne, przez co zupełnie bezstresowe dla najmłodszych badania, prowadzone będą w specjalnie wydzielonej strefie Instytutu Oka zlokalizowanej w Sali Marmurowej Pałacu Kultury i Nauki, w trybie ciągłym od godziny 10:00 do godziny 18:00. Każde dziecko, a także jego opiekun, oprócz pakietu badań okulistycznych i optometrycznych, otrzyma kompleksową poradę specjalistyczną  wraz z ewentualnymi dalszymi wskazaniami terapeutycznymi.

Szczegóły na temat wydarzenia na stronie: www.warszawawracadoszkoły.pl

W ramach wydarzenia prowadzone będą następujące badania:

  • biomikroskopia z kompleksową oceną przedniego i tylnego odcinka oka
  • auto/refrakto/kerato/tonometria z pachymetrią: wielokierunkowe nieinwazyjne badanie służące pomiarowi refrakcji, ocenie ciśnienia wewnątrzgałkowego, krzywizny oraz grubości rogówki
  • pełne obrazowanie siatkówki oka wraz z tarczą nerwu wzrokowego w skanerze konfokalnym
  • kompleksowe badanie optometryczne wzroku, badanie widzenia stereoskopowego i przestrzennego, widzenia barw, ocena akomodacji itp.

Instytutu Oka w Warszawie

Instytutu Oka w Warszawie oferuje kompleksowe badania okulistyczne i optometryczne oraz nowoczesne metody leczenia chorób oczu i wad wzroku u dorosłych, dzieci, młodzieży, a także niemowląt.

- Oferujemy naszym pacjentom możliwość leczenia na najwyższym światowym poziomie. Dysponujemy najnowocześniejszą, unikalną w kraju aparaturą diagnostyczną, która umożliwia wykrycie najwcześniejszych zmian chorobowych w oku.  W połączeniu z doświadczeniem i wiedzą naszych specjalistów możemy nie tylko szybko i precyzyjnie diagnozować, ale i skutecznie leczyć naszych Pacjentów – podkreśla prof. zw. dr hab. med. Krystyna Czechowicz- Janicka, Dyrektor Medyczna Instytutu Oka w Warszawie.