Migrenowy ból głowy w czasie miesiączki [Porada eksperta]

2009-02-10 10:40

Po urodzeniu dziecka nasiliły się u mnie silne bóle głowy, zazwyczaj w czasie miesiączki. Zaczyna się od bólu w lewej skroni, następnie obejmuje tył głowy. Denerwują mnie hałas, głośne dźwięki. Ból staje się tak silny, że zbiera mnie na wymioty. Najczęściej trwa to 2-3 dni. Sen zazwyczaj pomaga, ale jak wstanę rano to po niedługim czasie znowu zaczyna się ten sam ból. Tak więc taki atak bólu występuje najczęściej raz w miesiącu, czasami dwa razy (niskie ciśnienie, stres). Przed ciążą też miewałam bóle głowy, ale nie przypominam sobie, żeby były tak silne.

Porada internisty
Autor: Getty Images

Migrena powstaje często w związku z różnymi bodźcami, takimi jak stresy, wysiłek fizyczny, wąchanie pewnych zapachów, spożywanie niektórych pokarmów lub alkoholu, a także tuż przed lub na początku miesiączki.

Warto jest udać się na konsultację do neurologa - są obecnie dostępne skuteczne leki przeciwmigrenowe, które zażywa się w celu przerwania ataku lub profilaktycznie. Leki dostępne są wyłącznie na receptę, dlatego ustalenie jaki rodzaj leczenia w pani przypadku będzie najlepszy wymaga konsultacji w gabinecie lekarskim.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Inne porady tego eksperta