Tabletki Yasmin a drętwienie nóg [Porada eksperta]

2015-03-05 23:06 Barbara Grzechocińska

Po zdiagnozowaniu PCO przepisano mi tabletki Yasmin. Jestem w trakcie przyjmowania drugiego opakowania. Od niecałego tygodnia pojawiło się u mnie drętwienie nóg i rąk. Czasami mam wrażenie jakby puchły, często są gorące. Najgorzej jest w nocy. Przy pierwszym opakowaniu nie pojawiły się u mnie takie dolegliwości. Dodam, że nie palę, a w mojej rodzinie nie występowały problemy z krzepnięciem. Po 3-cim opakowaniu lekarz zlecił mi zrobienie badań kontrolnych (krzepnięcie i wątroba). Zastanawiam się, czy taki okres czasu z takimi dolegliwościami jest niepokojący. Czy powinnam poczekać, może minie. A może to nie jest wynikiem stosowania tych tabletek?

To, czy opisane przez Panią objawy są związane ze stosowaniem Yasminu, będzie wiadomo tylko wtedy, gdy na jakiś czas - np. na jeden cykl - odstawi Pani Yasmin.

Czytaj też:

Tabletki antykoncepcyjne - rodzaje, nazwy, działanie

Antykoncepcja hormonalna - skuteczność pigułek, plastrów i wkładek antykoncepcyjnych

Co osłabia skuteczność tabletek antykoncepcyjnych?

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Barbara Grzechocińska

Adiunkt Katedry i Kliniki Położnictwa i Ginekologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Przyjmuje prywatnie w Warszawie przy ul. Krasińskiego 16 m 50 (zapisy codziennie w godzinach 8-20).

Inne porady tego eksperta

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

Czytaj e-wydanie cenie 1,00 zł i zyskaj dostęp do numerów archiwalnych! W nr 6/2020 "Zdrowia" m.in.: jak działają jelita, 10 pytań o wazektomię, uzależnienia a płeć, dłonie pod ochroną, ćwiczenia na smukłe nogi. "Zdrowie" to 76 stron rzetelnej wiedzy!

Dowiedz się więcej
Miesięcznik Zdrowie  6/2020
KOMENTARZE