Ostuda a tabletki hormonalne [Porada eksperta]

2016-05-17 13:35

W ciąży z drugim dzieckiem pojawiły mi się na twarzy duże ciemnobrązowe plamy, których pozbyłam się za pomocą zabiegów u kosmetyczki. Ponad pół roku temu stwierdzono, że mam niedoczynność tarczycy, a teraz jeszcze zaczęłam stosować tabletki hormonalne Vibin i zauważyłam, że pojawiają mi się znów ciemne brązowe plamy. Czy to znaczy, że muszę odstawić tabletki, czy może istnieją jakieś tabletki hormonalne, które nie wywołują tych plam?

Ciemne przebarwienia mogą (ale nie zawsze tak jest) powstawać pod wpływem opalania u kobiet stosujących antykoncepcję hormonalną, niezależnie od rodzaju preparatu.

Czytaj też:

Tabletki antykoncepcyjne - rodzaje, nazwy, działanie

Antykoncepcja hormonalna - skuteczność pigułek, plastrów i wkładek antykoncepcyjnych

Tabletki antykoncepcyjne - skutki uboczne

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Barbara Grzechocińska

Adiunkt Katedry i Kliniki Położnictwa i Ginekologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Przyjmuje prywatnie w Warszawie przy ul. Krasińskiego 16 m 50 (zapisy codziennie w godzinach 8-20).

Inne porady tego eksperta

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.