Leczenie w sanatorium [Porada eksperta]

2013-04-08 15:14 Krystyna Knypl

Od 3 lat leczę się w Poradni chorób płuc z powodu astmy. Biorę leki wziewne. W wieku 6 lat wykryto u mnie poważną wadę serca - raz w roku chodzę na kontrolę do kardiologa, ale nie biorę żadnych leków. Cierpię też z powodu bólów głowy związanych z niskim ciśnieniem. Nagle robi mi się duszno, słabo i ciemno przed oczami. Czy z takimi dolegliwościami kwalifikuje się na wyjazd do sanatorium? Kto powinien dać mi skierowanie i ile taki wyjazd może kosztować?

W sprawie ustalenia wskazań do leczenia się w sanatorium i ewentualnego wystawienia wniosku na takie leczenie powinna Pani zwrócić się do swojego lekarza rodzinnego, natomiast na temat kosztów i zasad kierowania najbardziej wiarygodne informacje uzyska Pani w oddziale NFZ – przepisy w tym względzie dość często zmieniają się.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Krystyna Knypl

Internista, hipertensjolog, redaktor naczelna "Gazety dla Lekarzy".

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

Czytaj e-wydanie cenie 1,00 zł i zyskaj dostęp do numerów archiwalnych! W nr 6/2020 "Zdrowia" m.in.: jak działają jelita, 10 pytań o wazektomię, uzależnienia a płeć, dłonie pod ochroną, ćwiczenia na smukłe nogi. "Zdrowie" to 76 stron rzetelnej wiedzy!

Dowiedz się więcej
Miesięcznik Zdrowie  6/2020
KOMENTARZE