Zaczerwienienie palca u nogi [Porada eksperta]

2013-04-07 0:28 dr n. med. Elżbieta Szymańska

Witam! Jakiś czas temu zauważyłem, że zewnętrzna część dużego palca lewej nogi jest zaczerwieniona w okolicy dolnej części paznokcia; nacisk powoduje ból tak samo jak poruszanie palcem do góry, gdy mam ubrane buty; Zastanawiam się nad kupnem jakiejś maści antybiotykowej, ale chciałbym mniej więcej wiedzieć, czym może to być spowodowane; Z góry dziękuję za odpowiedź Pozdrawiam

Może być to wynikiem wrastającego paznokcia. Przede wszystkim konieczna jest wizyta u dermatologa w celu potwierdzenia diagnozy i ustalenia dalszego postępowania. Jeśli doszło do powstania stanu zapalnego w obrębie skóry, konieczne będzie leczenie przeciwzapalne i przeciwbakteryjne, a w kolejnym etapie modelujące prawidłowy wzrost paznokcia.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

dr n. med. Elżbieta Szymańska

Dermatolog-wenerolog. Zajmuje się dermatologią klasyczną i estetyczną. Pracuje jako z-ca kierownika w Klinice Dermatologii CSK MSW oraz dyr. ds. medycznych Centrum Profilaktyki i Terapii w Warszawie. Od 2011 r. pełni funkcję kierownika naukowego Studiów Podyplomowych WUM “Medycyna Estetyczna”.

Inne porady tego eksperta

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
KOMENTARZE