Świerzb a korzystanie z ubrań i pościeli [Porada eksperta]

2015-11-19 10:18 dr n. med. Elżbieta Szymańska

Niedawno lekarz stwierdził u mnie i synka świerzb. Pierwszy raz nas to spotkało i nie mam pojęcia skąd się wzięło. Lekarz powiedział, że ubrania, pościel, ręczniki, bieliznę z czasu, kiedy mieliśmy je na sobie zaraz po odczuciu dolegliwości, czyli jakiś miesiąc temu, oraz z czasu trwania kuracji, powinniśmy wyprać w wysokiej temperaturze, wyprasować i odłożyć na 2 tygodnie. Kupiłam proszek dezynfekujący do prania Clovin II Septon. Czy po wypraniu w 60 st. i po wyprasowaniu tych wszystkich rzeczy, których używaliśmy po zakażeniu i w trakcie kuracji, będziemy mogli ich używać, czy konieczne jest odkładanie na jakiś czas?

Świerzbowce poza skórą giną w ciągu kilku dni, więc lepiej odłożyć rzeczy na ten okres (można w szczelnie zamkniętym foliowym worku, skraca to wtedy czas izolacji).

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

dr n. med. Elżbieta Szymańska

Dermatolog-wenerolog. Zajmuje się dermatologią klasyczną i estetyczną. Pracuje jako z-ca kierownika w Klinice Dermatologii CSK MSW oraz dyr. ds. medycznych Centrum Profilaktyki i Terapii w Warszawie. Od 2011 r. pełni funkcję kierownika naukowego Studiów Podyplomowych WUM “Medycyna Estetyczna”.

Inne porady tego eksperta

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
KOMENTARZE