Trzy wczesne objawy cukrzycy. Zauważysz je na włosach

2022-11-13 13:09

Cukrzyca typu 2 to globalny problem. Dlatego eksperci podkreślają, jak ważne jest, by wiedzieć, z jakimi objawami wiąże się ta choroba. Niektóre z wczesnych objawów cukrzycy można dostrzec gołym okiem. Wystarczy przyjrzeć się naszym włosom.

Trzy wczesne objawy cukrzycy. Zauważysz je na włosach
Autor: Getty Images Trzy wczesne objawy cukrzycy. Zauważysz je na włosach

Wypadanie włosów to naturalna część procesu starzenia się. Może to być także efekt stresu, zaburzeń hormonalnych, ale także nieprawidłowego poziomu cukru we krwi. Cukrzyca typu 2 może dawać o sobie znać na wiele sposobów, a jednym z nich jest wygląd i kondycja włosów.

Trzy objawy cukrzycy związane z włosami

Cukrzyca typu 2 jest chorobą przewlekłą, na którą cierpią miliony osób na całym świecie. Może powodować szereg objawów, które negatywnie wpływają na codzienne życie pacjenta. Choć nie mówi się o tym zbyt często, choroba ma wpływ na kondycję naszych włosów.

Niekontrolowany poziom cukru we krwi przez długi czas, może spowodować uszkodzenia małych naczyń krwionośnych skóry głowy. Dr Dina Elsalamony tłumaczy: "Te naczynia krwionośne są odpowiedzialne za dostarczanie tlenu i składników odżywczych do mieszków włosowych".

Ekspertka wskazuje trzy objawy cukrzycy związane z włosami:

Lekarka podkreśla, że choć cukrzyca może powodować powyższe problemy, to niektóre osoby cierpiące na tę chorobę, mogą tracić włosy z powodu innych czynników. By to sprawdzić, należy udać się do lekarza, który skieruje nas na odpowiednie badania.

Zdrowo Odpytani, odc. 1 Cukrzyca

Inne objawy cukrzycy

Dr Elsalamony wskazuje również inne objawy cukrzycy. Zwiększone oddawanie moczu, zwiększone pragnienie i zwiększony głód to trzy z nich. Lekarka zaznacza, że ważnym symptomem cukrzycy jest także zmęczenie.

Cukrzyca może również powodować drętwienia rąk i stóp. Choroba może atakować wzrok i spowodować problemy z widzeniem, a także sprzyjać częstym infekcjom.