Wklęsłe brodawki sutkowe [Porada eksperta]

2013-04-07 10:52 Barbara Grzechocińska

Witam, piszę ponieważ mam mały problem jeśli chodzi o brodawki sutkowe - są wklęsłe, lewa mniej, prawa bardziej (reagują np. na zimno). Są takie od zawsze (wyczytałam, że jeśli nagle zmienią swój kształ może być to objawem nowotworu i należy zgłosić się do lekarza - u mnie są "wadą wrodzoną"). Na formach internetowych czytałam o avent niplette, chcialabym się dowiedzieć, czy to bezpieczny sposób poradzenia sobie z wklęsłymi brodawkami sutkowymi? Wiem, że niektórzy lekarze odradzają korzystanie z tego sposobu twierdząc, że przy karmieniu piersi mogą one wyjść... jednakże martwię się nie robiąc teraz żadnego kroku w tę stronę, że w przyszłości mogę mieć problem z karmieniem piersią. Proszę bardzo o jakąś poradę. Pozdrawiam.

Nie sądzę aby wyciąganie brodawek, skoro jest to wada wrodzona, coś teraz Pani dało i chyba nie ma żadnego powodu aby cokolwiek z nimi robić. Karmienie piersią jest procesem bardzo złożonym, zależnym od wielu różnych czynników. Będzie czas aby jeszcze popracować nad brodawkami.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Barbara Grzechocińska

Adiunkt Katedry i Kliniki Położnictwa i Ginekologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Przyjmuje prywatnie w Warszawie przy ul. Krasińskiego 16 m 50 (zapisy codziennie w godzinach 8-20).

Inne porady tego eksperta

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

Czytaj e-wydanie cenie 1,00 zł i zyskaj dostęp do numerów archiwalnych! W nr 6/2020 "Zdrowia" m.in.: jak działają jelita, 10 pytań o wazektomię, uzależnienia a płeć, dłonie pod ochroną, ćwiczenia na smukłe nogi. "Zdrowie" to 76 stron rzetelnej wiedzy!

Dowiedz się więcej
Miesięcznik Zdrowie  6/2020
KOMENTARZE