Częste oddawanie moczu po stosunku - jakie mogą być przyczyny? [Porada eksperta]

2009-02-10 10:39

Od niedawna próbujemy z chłopakiem współżyć, jednak ja zawsze czuję dyskomfort. Ostatnio po stosunku czuję silne parcie na pęcherz - co to może być i jak sobie z tym radzić? Dodam, że miałam ostatnio bakterie w wymazie z pochwy strectococcus agalactiae, z którymi walczę dłuższy czas i mam nieregularne cykle. Biorę również 3 miesięcy hormony. Bardzo proszę o radę.

Porada ginekologa - położnika
Autor: Getty Images

Problem dotyczy Pani własnego zdrowia i w takim przypadku zawsze najlepiej konsultować się z lekarzem prowadzącym.

Mogę jedynie napisać, że parcie na mocz po stosunku może być spowodowane zmianami w narządzie rodnym lub stanem zapalnym w układzie moczowym (pęcherz, cewka moczowa). W związku z tym należy wykluczyć powyższe przyczyny.

Innym powodem parcia jest tak zwany pęcherz neurogenny. W takim przypadku można rozważyć leczenie zachowawcze, ale ze względu na częste występowanie działań niekorzystnych czasami lepiej jest samemu nauczyć się radzenia sobie w takich przypadkach.

Jednak w Pani przypadku najprawdopodobniej jest Pani nosicielką bakterii strectococcus agalactie i prawdopodobnie nigdy się Pani z tego nie wyleczy (podobnie jak w przypadku każdego innego nosicielstwa).

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Inne porady tego eksperta