Bóle podbrzusza i dołu pleców przy antykoncepcji [Porada eksperta]

2014-10-14 21:57

Od ponad tygodnia mam bóle w środkowej i dolnej części brzucha, w okolicy macicy i jajników oraz w dolnej części pleców. Obawiam się tych bóli, ponieważ są one podobne do tych przedmiesiączkowych, jednak trochę silniejsze. Jestem na tabletkach antykoncepcyjnych, okres dostałam planowo, a test ciążowy dał wynik negatywny, więc przypuszczam, że prawdopodobieństwo ciąży w moim przypadku jest niskie. Jakie mogą być inne przyczyny takich bólów? Czy jest sens przejmować się, że może to być ciąża? Nie chcę mieć dzieci, dlatego przyjmuję antykoncepcję doustną. Dodam, że mam nadżerkę oraz w tym samym mniej więcej czasie co bóle pojawiła się u mnie grzybica pochwy, którą aktualnie leczę. Czy to mogą być powody takiego stanu rzeczy ?

Porada ginekologa - położnika
Autor: Getty Images

Jest bardzo wiele przyczyn bólów brzucha i z całą pewnością nie diagnozuje się ich przez internet. Jeśli dolegliwości są uporczywe i nie ustępują, należy zgłosić się do lekarza.

Przyczyną bólów mogą być: torbiel jajnika, zapalenie wyrostka robaczkowego i inne zapalenia w obrębie jamy brzusznej, choroby jelit, zapalenie w układzie moczowym, choroby kręgosłupa, zaburzenia czynnościowe jelit, neuralgie.

Bóle mogą też być powikłaniem stosowania antykoncepcji lub objawem ogólnoustrojowych chorób zakaźnych.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Inne porady tego eksperta