Domowe krople na przeziębienie - bezpieczne i skuteczne [PRZEPIS]

2020-09-25 8:36 Katarzyna Hubicz

Domowe krople na przeziębienie skutecznie złagodzą katar i objawy infekcji górnych dróg oddechowych. Składniki niezbędne do ich wykonania kupisz w aptece lub sklepie zielarskim. Warto je przygotować, bo mogą stanowić nieocenione wsparcie w sezonie jesienno-zimowych infekcji.

Domowe krople na przeziębienie
Autor: Getty Images

Domowe krople na przeziębienie to jeden ze specyfików rodem z babcinej apteczki. Jednak w odróżnieniu od wielu innych preparatów tego typu (co do których nie ma pewności, że faktycznie działają) są bardzo skuteczne, gdyż w ich składzie znajdują się substancje o sprawdzonym i udowodnionym działaniu, w tym jeżówka purpurowa.

Mimo to nie są standardowym lekiem, nie kupisz ich więc w aptece. W większości aptek (i sklepów zielarskich) można jednak kupić wszystkie składniki niezbędne, by je przygotować. Zobacz, dlaczego warto.

Spis treści

  1. Domowe krople na przeziębienie: właściwości lecznicze
  2. Domowe krople na przeziębienie - przepis
  3. Domowe krople na przeziębienie - jak je stosować?

Domowe krople na przeziębienie: właściwości lecznicze

Wbrew nazwie - nie tylko na przeziębienie. Z ich pomocą można również zapobiec - bądź skutecznie złagodzić dolegliwości towarzyszące innym infekcjom.  

Domowe krople na przeziębienie:

  • wspierają odporność, zapobiegając infekcjom takim jak przeziębienie, grypa, infekcje górnych dróg oddechowych czy zapalenie oskrzeli
  • pomagają przy zapaleniu zatok, łagodząc stan zapalny
  • udrożniają nos w trakcie kataru, ułatwiają oddychanie
  • mają działanie przeciwkaszlowe i wykrztuśne
  • regenerują błony śluzowe dróg oddechowych.

Domowe krople na przeziębienie - przepis

Przygotowanie domowych kropli nie jest skomplikowane, jednak warto to zrobić z pewnym wyprzedzeniem, gdyż wymieszane składniki muszą odstać przez pewien czas.

Składniki:

Przygotowanie: wszystkie składniki przelej do butelki z ciemnego szkła, dokładnie wymieszaj, a następnie odstaw na 5 dni w ciemne, chłodne miejsce. Po tym czasie krople będą gotowe do użytku.

Domowe krople na przeziębienie - jak je stosować?

Domowe krople na przeziębienie stosujemy doustnie - jedną łyżeczkę (5 ml) należy rozcieńczyć niewielką ilością wody lub soku owocowego i pić dwa razy dziennie (rano i wieczorem) przez 7 dni.

Po tym czasie dawkę trzeba zmniejszyć do 1/2 łyżeczki (2,5 ml) i regularnie zażywać (po uprzednim rozcieńczeniu) przez kolejne 4-5  tygodni. Po tym czasie konieczna jest dwutygodniowa przerwa w kuracji.

Bibliografia:

Naturalne kuracje wzmacniające organizm, Zbigniew T. Nowak, Wydawnictwo Diecezjalne 2008 r.

Domowe sposoby na przeziębienie

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
KOMENTARZE