Strój i akcesoria

Pandemia wirusa SARS-CoV-2 sprawiła, że wiele osób zrezygnowało z regularnej aktywności fizycznej. Powodem były nie tylko obawy o stan zdrowia, ale także przejściowe zamknięcie siłowni i klubów fitness. Czy jednak naprawdę musisz rezygnować ze sportu, kiedy nie możesz iść na trening? Poznaj sprzęt do ćwiczeń, który bez problemu wykorzystasz w domu.
Pulsometr do biegania to niezwykle wszechstronne narzędzie, które ułatwi budowę formy sportowej i pomoże ci ukierunkować wysiłek tak, aby przyniósł wymierne rezultaty. To urządzenie z pewnością może sprawić, że będziesz trenował mądrzej pod warunkiem, że potrafisz z niego skorzystać. Przeczytaj, jak wybrać zegarek do biegania, z którego będziesz zadowolony.
Słuchawki do biegania przydadzą się każdemu z was - niezależnie czy dopiero zaczynacie przygodę z bieganiem, czy biegacie już maratony.
Bezprzewodowe słuchawki do biegania są bardzo wygodne i wielu biegaczy z nich korzysta. Nie muszą być od razu bardzo drogie, jednak te najtańsze nie będą spełniały wszystkich wymagań. Trzeba najpierw ustalić sobie, na czym najbardziej ci zależy. Czy biegasz dużo, w każdą pogodę? Jaki teren preferujesz? I jak długo muszą wytrzymać.
Jeśli dopiero rozpoczynasz przygodę z fitnessem i siłownią, to zapewne nie masz pojęcia, jaki strój wybrać. Wiele z nich różni się cenami, parametrami, a ty nic z tego nie rozumiesz? Podpowiadamy, jak się ubrać na siłownię
Buty na rower przydadzą się nie tylko profesjonalnym kolarzom. Osoby rekreacyjnie jeżdżące na rowerach także powinny zainwestować w odpowiednie obuwie. Zwykłe adidasy lub tenisówki nie są przystosowane do obciążeń występujących podczas jazdy na jednośladzie i mogą szybko się niszczyć.
Żeby urządzić siłownię w domu, wcale nie potrzebujesz skomplikowanego i drogiego sprzętu. Wystarczy kilka podstawowych akcesoriów, które na dodatek nie zajmą dużo miejsca w szafie.
Piłki do ćwiczeń to przyrządy polecane przez trenerów i fizjoterapeutów do treningu ogólnorozwojowego i rehabilitacji. Znakomicie nadają się do samodzielnych ćwiczeń w domu: są proste w użyciu, tanie, nie obciążają kręgosłupa i może trenować z nimi każdy, niezależnie od wieku czy stopnia sprawności fizycznej. Zobacz, jakie zalety mają poszczególne rodzaje piłek, m.in. fit ball, lekarska, tenisowa, bosu i wypróbuj przykładowe ćwiczenia.
Jeśli zależy ci na jędrnych, smukłych ramionach, a przy okazji chcesz zgubić kilka kilogramów, zacznij ćwiczyć z hantlami. Wbrew pozorom to nie tylko sprzęt przeznaczony dla mężczyzn. Podpowiemy ci, czym kierować się przy wyborze swoich pierwszych hantli i jak dobrać je do rodzaju wykonywanych ćwiczeń.
Taśmy Thera-Band to sprzęt stworzony do zwiększenia sprawności ruchowej, czyli siły, wytrzymałości oraz mobilności naszego ciała. Thera-Band początkowo były stworzone do celów rehabilitacyjnych i fizjoterapeutycznych, aby przywrócić pacjentów do zdrowia. Obecnie także osoby bez urazów fizycznychi wykonują ćwiczenia z Thera-Band w celu zapobiegania kontuzjom, przeciążeniom oraz osłabieniu mięśni. Thera-Band, w zależności od koloru taśmy, ma różną siłę i rozciągliwość, co pozwala na odpowiednie dobranie danej taśmy do swoich potrzeb i celów. Sprawdź, czym charakteryzują się taśmy Thera-Band, dowiedz się, jak ich używać oraz poznaj najskuteczniejsze ćwiczenia wykonywane z ich pomocą.
Gumy do ćwiczeń mini band i power band to wielofunkcyjny sprzęt treningowy, który można zabrać ze sobą wszędzie. Power band i mini band są wykonane z lateksu. Działają na zasadzie stawianego oporu mięśniom. Zalet gum do ćwiczeń jest mnóstwo, a na efekty treningu z gumami nie trzeba długo czekać. Sprawdź, jakie są ich rodzaje i który wybrać dla siebie. Poznaj najlepsze ćwiczenia z wykorzystaniem power band i mini band!

Strój i akcesoria dla aktywnych. Porady, jak kupić dobre buty sportowe (do biegania, na fitness), w co się ubrać na fitness, jakie są modne ubrania dla sportowców. Opinie na temat gadżetów i sprzętu sportowego.