STARZENIE: jak starzeją się poszczególne części ciała

Magdalena Moraszczyk, Anna Guttman

Jedne części ciała człowieka starzeją się szybko, na przykład mózg. Inne długo pozostają młode, np. wątroba. Zobacz, jak w czasie zmienia się twój organizm i co zrobić, by spowolnić procesy starzenia.

Starzenie się niektórych części organizmu następuje znacznie szybciej, niż można się spodziewać. Inne długo pozostają młode. Zobacz, jak w czasie zmienia się twój organizm i co zrobić, by spowolnić procesy starzenia.

miesięcznik "Zdrowie"
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
KOMENTARZE
tomek
|

Co ty chrzanisz czlowieku ... czytales najnowsze badania naukowe ?
Ba, juz od co najmniej 20 lat wiadomo ze w mozgu zachodzi neurogeneza, mit o nie odradzajacych sie neuronach mozgu klepany jest z ust do ust ludzi ktorzy nie sa w stanie sami sprawdzic czy jest to prawda czy nie. Neurogeneza to fakt udowodniony naukowo, stymuluja ja m.in antydepresanty, ale neurogeneza zachodzi takze samoistnie w hipokampie oraz wielu innych osrodkach mozgu bez uzycia jakichkolwiek medykamentow. W depresji np. liczba neuronow mocno zanika niszczona m.in przez stres, ale antydepresanty wyrownuja ich poziom co jednoznacznie dowodzi o tym ze ilosc neuronow w mozgu nie jest stala i nie jest tak ze rodzimy sie z okreslona liczba i potem je tylko tracimy, to NIE PRAWDA !!!