Ulubione pozycje seksualne mężczyzn

2019-04-06 15:52 Małgorzata Kośla

Fakt, że mężczyźni kochają seks jest chyba niepodważalny i dobrze znany każdemu, ale czy każdy stosunek płciowy ich zadowala? Okazuje się, że mężczyźni w łóżku potrafią być naprawdę wybredni. Panowie, tak jak kobiety, także mają swoje ulubione pozycje seksualne, a ich upodobania mogą cię naprawdę zadziwić. Sprawdź, jakie są ulubione pozycje seksualne mężczyzn.

Pozycje seksualne, które najczęściej wybierają mężczyźni są bardzo zróżnicowane, ale mają kilka cech wspólnych. Najczęściej są to takie pozycje, w których mężczyzna może wykonywać którąś z trzech wymienionych czynności: obserwować wdzięki partnerki, przejmować kontrolę nad sytuacją i… zanadto się nie wysilać. I o ile dwa pierwsze upodobania raczej nas nie dziwią, to to ostatnie może dać niektórym do myślenia. Mężczyźni podczas stosunku seksualnego zazwyczaj wykonują większość pracy, więc czasem cenią sobie nieco odpoczynku w wygodnych łóżkowych pozycjach albo w takich, w których to partnerka jest stroną aktywną.

Jednak pozycje, w których można odpocząć praktykowane są tylko przez chwilę, ponieważ liczne badania statystyczne mówią jedno – mężczyzna w łóżku uwielbia dominować! Z tego względu większość panów jako ulubioną pozycję seksualną wskazuje pozycje od tyłu lub takie, w których może odbyć się głęboka i intensywna penetracja. Z kolei mężczyźni kochają także podziwiać wdzięki swoich partnerek, więc chętnie wybierają także kowbojkę i odwróconą kowbojkę jako jedne z ulubionych pozycji. Koniec końców charakterystyka danego stosunku seksualnego zależy od aktualnych potrzeb, samopoczucia i wyobraźni kochanków.

Jeśli chodzi o gadżety w łóżku panowie najczęściej wskazują te, które zwiększają ich dominację, czyli kajdanki i paski, którymi można unieruchomić partnerkę. Erotyczna bielizna i seksowne stroje w łóżku to oczywiście kolejny sposób na dodatkową stymulację mężczyzn. Trzecim sposobem na urozmaicenie pozycji seksualnych według mężczyzn jest… lustro! Mężczyźni są wzrokowcami, a możliwość obserwowania w lustrze wspólnego stosunku seksualnego jest dla nich bardzo silnym bodźcem erotycznym.

Warto wiedzieć

Jaka jest ulubiona pozycja seksualna mężczyzn? W 2015 roku marka SKYN przeprowadziła badanie na terenie Stanów Zjednoczonych, w którym zadała ankietowanym właśnie to pytanie. W badaniu wzięło 2302 mężczyzn w wieku od 18 do 34 lat. Mężczyźni niemal jednogłośnie wskazali seks od tyłu jako pozycję seksualną numer 1! Kobiety także wzięły udział w badaniu i, co ciekawe, również doceniły tę pozycję seksualną, wskazując ją jako drugą ulubioną zaraz po pozycji misjonarskiej. Na drugim miejscu według panów uplasowała się kowbojka.

Ulubione pozycje seksualne mężczyzn - ranking

1. Na pieska

W tej pozycji kochanek klęka za partnerką, która pochyla się do przodu i wypycha biodra w tył. Im niżej partnerka zejdzie i dalej wypnie pośladki, tym partner będzie mógł głębiej w nią wejść. To sprawia, że obydwoje partnerzy mogą czerpać z pozycji na pieska dużo satysfakcji.

Pozycja na pieska jest jedną z najbardziej podniecających pozycji seksualnych dla mężczyzn. Partner ma tutaj pełną kontrolę nad sytuacją i to on decyduje o tempie i głębokości penetracji. Poza tym, może bacznie obserwować kobiece kształty partnerki, co dodatkowo stymuluje go do osiągnięcia orgazmu. Pozycja na pieska daje także możliwość poruszania się kobiecie i ten wariant może okazać się niezwykle satysfakcjonujący dla mężczyzny.

Czytaj też: Top 10 zabawek erotycznych, które rozbudzą twoje życie seksualne

2. Pozycja misjonarska

Pozycja misjonarska to jedna z najczęściej wybieranych i najbardziej lubianych pozycji seksualnych wśród mężczyzn. Podczas niej kobieta leży na plecach z lekko rozchylonymi nogami, a mężczyzna leżący na niej nadaje stosunkowi tempo. Pozycja misjonarska to tak naprawdę seks „od przodu” podczas leżenia, a sama pozycja seksualna ma mnóstwo wariantów wykonania.

Faceci wybierają tę pozycję z kilku powodów. Po pierwsze, nie mają trudności w jej wykonaniu, po drugie, pozycja misjonarska zbliża partnerów i daje dużo możliwości do pieszczot i całowania się, a po trzecie, mężczyzna może patrzeć na twarz kobiety podczas orgazmu. To wszystko sprawia, że osiąga on duże podniecenie, przede wszystkim widokiem swojej partnerki.

3. Na łyżeczkę

To pozycja, w której partnerzy podczas zbliżenia leżą na boku. Mężczyzna ma tutaj duże pole do popisu, ponieważ podczas tej pozycji może dodatkowo stymulować swoją kochankę, pieszcząc jej piersi oraz łechtaczkę.

Czytaj też: Jak pieścić piersi, by kobieta przeżyła orgazm sutkowy?

Mężczyźni uwielbiają tę pozycję, ponieważ sprawia wiele przyjemności nie tylko im, ale także ich partnerkom. Co więcej, pozycja na łyżeczkę jest bardzo wygodna i nie wymaga zbyt dużego wysiłku fizycznego. Tempo może być tu leniwe, a partnerzy mogą zająć się przytulaniem i pieszczotami.

4. Struna

To pozycja, w której kobieta leży na brzuchu, a mężczyzna kładzie się na jej plecach. To partner ma tutaj całkowitą kontrolę nad sytuacją, a mocne wypchnięcie bioder w górę przez kobietę pozwala na głęboką penetrację i zwiększenie doznań erotycznych.
Mężczyźni uwielbiają tę pozycję z tego względu, że nie wymaga ona wielkiego wysiłku, a daje im mnóstwo przyjemności, dzięki możliwości głębokiej penetracji kochanki

5. Ślimak

W tej pozycji seksualnej kobieta kładzie się na plecach i przyciąga nogi do klatki piersiowej. Mężczyzna klęka przed nią, a dłonie umiejscawia pod pośladkami partnerki i unosi ją lekko do góry. Intensywność doznań uzależniona jest od ustawienia nóg partnerki. Im większe zgięcie w biodrze i szerszy rozstaw nóg, tym partner może głębiej w nią wejść.

Ślimak będzie doskonały dla panów z naturalnie małym członkiem, ponieważ ta pozycja umożliwia naprawdę głęboką penetrację. Satysfakcji seksualnej może dodawać fakt, że to mężczyzna jest tutaj całkowitym panem sytuacji. Nie tylko trzyma kobietę za pośladki, ale także decyduje o intensywności i tempie współżycia.

6. Sfinks

W pozycji sfinksa kobieta kładzie się na brzuchu i zgina jedną nogę w kolanie i kładzie ją do boku na wysokości swojej talii. Mężczyzna leży między jej nogami.

Sfinks jest częstym wyborem panów, ponieważ stanowi doskonałe urozmaicenie stosunku. Ponad to, podczas tej pozycji penetracja jest naprawdę głęboka, a partnerzy dodatkowo mogą się całować i pieścić.

7. Na stojąco tyłem

Seks na stojąco to uniwersalna pozycja seksualna, w której partner ustawia się za partnerką i wchodzi w nią od tyłu. Kobieta może być oparta o ścianę lub pochylona do przodu, wszystko zależy od wyobraźni kochanków.

Mężczyźni uwielbiają tę pozycję, ponieważ mają w niej całkowitą kontrolę nad partnerką i mogą wejść w nią naprawdę głęboko. Jeśli kochanka mocno pochyli się do przodu jej partner może dodatkowo podziwiać jej krągłości. Ponad to, pozycja ta umożliwia wzajemne pieszczoty, które z pewnością podgrzeją atmosferę.

8. Szpilka

Szpilka to nic innego, jak pozycja seksualna, w której kobieta siada na podwyższeniu, a mężczyzna penetruje ją na stojąco, umiejscawiając się między jej nogami.

Szpilka to niezwykle podniecająca pozycja dla mężczyzn. Kojarzy im się głównie ze spontanicznym seksem obejrzanym na filmach, kiedy to pary kochanków uprawiają seks, np. na biurku lub blacie kuchennym. To głównie wyobraźnia sprawia, że tak kochają tę pozycję! Ponad to, mają podczas jej trwania pełną kontrolę i to oni dominują podczas seksu.

9. Kowbojka

Kowbojka to jedna z tych pozycji seksualnych, w których to kobieta jest stroną aktywną i decyduje o tempie seksu oraz głębokości penetracji. Aby wykonać tę pozycję, mężczyzna musi położyć się na plecach i lekko ugiąć nogi w kolanach. Kobieta siada na nim okrakiem i może to zrobić ruchem przypominającym przysiad albo oprzeć się na kolanach i usiąść na swoich piętach.
Mężczyźni lubią tę pozycję z tego względu, że mogą podziwiać wdzięki partnerki. Ponad to, to kobieta wykonuje tutaj całą pracę, a panowie mogą spokojnie oddać się przyjemności zbliżenia.

10. Odwrócona kowbojka

W tej pozycji, podobnie jak w zwykłej kowbojce, kobieta siada na mężczyźnie, ale w odwróconej kowbojce robi to tyłem do niego.
To niezwykle podniecająca pozycja seksualna dla mężczyzn. Jedyne co powinni robić w trakcie, gdy ich kobieta jest na górze, to patrzeć i podziwiać. Co więcej, mogą także pieścić jej pośladki, co będzie dodatkowo stymulowało zarówno ich jak i partnerkę.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

Czytaj e-wydanie! Z kodem rabatowym: "wiosna" tylko 2,50 zł za 96 stron porad o zdrowiu! Dodatkowo otrzymasz dostęp do numerów archiwalnych. W nr 4/2020 „Zdrowia m.in.: poradnik alergika, choroby zakaźne pod lupą, „młody” zawał serca, mity o recyklingu.

Dowiedz się więcej
Miesięcznik Zdrowie 4/2020
KOMENTARZE