To właśnie ci mężczyźni są pożądani w łóżku. Mają w sobie to "coś"

2023-11-27 14:33

Temat kobiecego orgazmu od lat fascynuje naukowców. Nowe badanie pokazuje, że aparycja partnera nie przyczynia się u pań do osiągnięcia satysfakcji seksualnej. Jak się okazało, chodzi o "coś" więcej. Uczestniczki wskazały, co najbardziej pociąga je w mężczyznach.

To właśnie ci mężczyźni są pożądani w łóżku. Mają w sobie to coś
Autor: Getty Images To właśnie ci mężczyźni są pożądani w łóżku. Mają w sobie to "coś"

Swoim odkryciem na temat kobiecego orgazmu pochwalili się australijscy naukowcy. Wyniki analizy ujrzały światło dzienne w czasopiśmie "Socioaffective Neuroscience & Psychology". Do obserwacji zaproszono 103 kobiety żyjące w pojedynkę tzw. singielki. Były to kobiety w wieku od 20 do 69 lat.

5 męskich cech, które najbardziej pragną kobiety

Uczestniczki miały do wykonania jedno zadanie, które polegało na wypełnieniu ankiety. Pytania dotyczyły przede wszystkim ich przeszłości seksualnej, a na udzielenie odpowiedzi wyznaczono im 71 minut. Ta analiza celowa nie objęła kobiet w stałych związkach. Jak wyjaśnili naukowcy, takie uczestniczki "mogłyby czuć się zobowiązane do tego, by ocenić swojego partnera lepiej niż w rzeczywistości". 

Wszystko o kobiecym orgazmie

Jakie wnioski płyną z badania? Okazało się, że wygląd mężczyzny nie jest najważniejszy. Bo facet powinien mieć w sobie to "coś". Pod tym słowem kryją się konkretne cechy charakteru sprzyjające osiągnięciu orgazmu. Uczestniczki wyznały, że częściej czerpały przyjemność ze zbliżenia z mężczyznami, którzy mieli poczucie humoru oraz byli kreatywni, wierni, emanujący ciepłem i spokojem, lepiej pachnący w porównaniu z tymi, którzy dawali mniejszą rozkosz.

Ci mężczyźni są lepsi w sypialni

Autorzy publikacji podkreślili, że "mężczyźni (opisani przez ochotniczki) dokładają więcej starań, by ich partnerka odczuła jak najwięcej przyjemności podczas stosunku". Przyznali też, że badanie miało jednak pewne ograniczenia. Nie udało się ustalić, która z wymienionych cech męskich jest tą, która zwiększałaby prawdopodobieństwo kobiecego orgazmu.

Według badaczy może to tak działać, że kobiety oceniają przez pryzmat cech charakteru, np. dobre poczucie humoru i kreatywność to, czy mężczyzna jest atrakcyjny, a co za tym idzie, sprawia, że odczuwa znacznie większa przyjemność z aktywności seksualnej.