Najczęstsze błędy popełniane w łóżku, czyli TEGO mi nie rób!

2018-07-11 15:20

Wydaje ci się, że twój partner powinien szaleć z rozkoszy, bo w seksie dajesz z siebie wszystko. Tymczasem droga do orgazmu wydłuża się, a zamiast jęków rozkoszy słyszysz pojękiwania z bólu. Jakie błędy popełniamy w łóżku najczęściej? Co robić, żeby seks był samą przyjemnością?

Czego nie należy robić w trakcie seksu? Najczęstsze błędy
Autor: Photos.com Jakie błędy popełniamy w łóżku najczęściej?

Spis treści

 1. Seks: błędy popełniane przez mężczyzn
 2. Seks: błędy popełniane przez kobiety

Dlaczego pożądanie zanika? Zdarza się, że mimo nawet niezłej teorii szwankuje praktyka. Albo czegoś w seksie jest za dużo lub za mało. Albo partner tak bardzo nastawia się na cel, że zapomina o środkach.

Co psuje jakość życia seksualnego?

Seks: błędy popełniane przez mężczyzn

 • Seks oralny, potocznie zwany miłością francuską, sprawia przyjemność wielu kobietom. Zarówno, kiedy są strona bierną, jak i czynną. Ale, jeśli jeszcze tego nie przerabialiście, nie zakładaj z góry, że jej się to spodoba i nie zmuszaj jej do tego. A już w żadnym razie siłą, np. trzymając ją za głowę. Pamiętaj, że ona sama powinna do tego dojrzeć.
 • Szybki numerek to podniecające urozmaicenie, ale kobiety z reguły wolą, by stosunek poprzedzała gra wstępna. Miej to na uwadze także wówczas, gdy czujesz, że już dłużej nie wytrzymasz. Im więcej jej podczas tej gry zaprezentujesz, tym więcej zyskasz w jej oczach.
 • Znajomość punktów erogennych (czyli miejsc szczególnie wrażliwych na doznania) na ciele partnera to klasyka seksu. Jeśli jednak obca jest ci ta sztuka, nie szukaj po omacku, na chybił trafił, nerwowo strzelając palcami, tylko pieść ją powoli, delikatnie. Pamiętaj, że strefy erogenne, tak na ciele kobiety, jak i mężczyzny, nie są stałe. Mogą się zmieniać w zależności od sytuacji, partnera, wieku itp. Ale niektóre są charakterystyczne, jak te na narządach płciowych.

Czytaj też: Kobiece strefy erogenne - gdzie się znajdują?

 • Jej najbardziej wrażliwe miejsce, czyli łechtaczka, co prawda przypomina budową penisa (też ma trzon i żołądź), ale jest dużo bardziej czuła. Dlatego, jak już ją znajdziesz, nie uciskaj jej zbyt mocno i zbyt długo, bo sprawisz partnerce ból. Masuj delikatnie, zmieniając co kilka sekund kierunek i siłę ucisku.
 • Także jej piersi wymagają delikatności. Nie ściskaj ich, nie szczyp brodawek, nie gryź. Obchodź się z nimi tak, jakby były najdelikatniejszymi pączkami róż. Tak zresztą nazywa się kobiece piersi we wschodnich ars amandi.

Sprawdź: Jak pieścić piersi, by kobieta przeżyła orgazm sutkowy?

 • Nawet jeśli wydaje ci się, że coś z lwa czy tygrysa może dodać smaku, to nie znaczy, że masz ją drapać po plecach aż do krwi, szarpać za włosy, zmuszać do seksu od tyłu. Chyba że wyraźnie da ci odczuć, że właśnie tego oczekuje.
 • Nie przywiązuj się zanadto do jednej pozycji, takiej, która tobie odpowiada najbardziej. Popatrz, która ją najbardziej podnieca. I zmieniaj, zmieniaj, zmieniaj. Różnorodność ruchów, także podczas jednego stosunku, sprawi, że nawet klasyka stanie się podniecająca.

Seks: błędy popełniane przez kobiety

 • Wolisz, żeby to on był strona bardziej aktywną? W porządku, niech się stara. Ale nie pozwól mu całkowicie przejąć nad sobą kontroli. To zresztą może mu się szybko znudzić. I nie leż jak kłoda, bo choćby nie wiadomo jak się starał, może nie stanąć... na wysokości zadania.
 • Być może już wiesz, że i on ma swój szczególny punkt, tak jak ty masz swój punkt G. U niego jest to punkt prostaty, który można od zewnątrz pobudzać, masując obszar między jądrami a odbytem. Tylko nie rób tego znienacka, bo może poczuć się zagrożony. Ale jak już odkryje, przy twojej pomocy, jaka stąd płynie przyjemność, będzie domagał się powtórek.
 • Pamiętaj, że wbrew pozorom faceci to tradycjonaliści. Choć może on mówić, że chciałby spróbować w trójkącie, to tak naprawdę wolałby tego uniknąć. Nie zaskakuj go więc propozycją, że przyprowadzisz przyjaciółkę, żeby spróbować we trójkę, bo potraktuje to poważnie i zrejteruje.

Czytaj też: Swingersi - kim są i na czym polega swinging?

 • Nie pytaj wciąż, czy mu z tobą dobrze, zwłaszcza w trakcie stosunku. Mężczyźni rzadko potrafią robić kilka rzeczy naraz. Jak uprawiają seks, to są skupieni wyłącznie na tej czynności. Twoje pytania mogą go rozpraszać i możesz usłyszeć coś, czego wcale nie chciałabyś wiedzieć.
 • Nie zapominaj, że poza penisem on również ma miejsca, w których chciałby być pieszczony. Jeśli nie potrafisz ich znaleźć, nie wtykaj mu języka w ucho tylko dlatego, że ty tak lubisz. Po prostu zapytaj, co lubi lub poproś, aby ci pokazał.

Sprawdź: Męskie strefy erogenne - gdzie się znajdują?

 • Nie rób niczego tylko dlatego, żeby mu zrobić przyjemność. Przyjdzie chwila, kiedy on się o tym dowie – i jak się wtedy zachowasz? Udawać orgazm też można tylko do czasu. Lepiej weź sprawy w swoje ręce i pokaż mu, co ma robić, żebyście obydwoje mieli jednakowo piękne doznania, nawet niekoniecznie w tym samym czasie.