Najczęściej powtarzane mity na temat seksu

2016-06-15 11:39

Wiele razy słyszałaś różne zdania na temat seksu. O tym, że im dłuższy penis, tym lepiej, o tym, że masturbacja to zboczenie, albo o tym, że mężczyźni wolą duże biusty. Czy te twierdzenia są jednak prawdziwe? Nie! Poznaj najbardziej znane mity na temat seksu.

Mity na temat seksu
Autor: miesięcznik Zdrowie Wokół seksu narosło wiele mitów.

Spis treści

 1. Im dłuższy penis, tym większe możliwości w seksie
 2. Im dłuższy penis w stanie spoczynku, tym dłuższy we wzwodzie
 3. Otyli mężczyźni z reguły są gorzej wyposażeni przez naturę i ich penisy są krótsze
 4. Mężczyzna nie może udawać orgazmu
 5. Długi kciuk u mężczyzny oznacza dużą potencję
 6. Najbardziej wrażliwym miejscem u kobiety jest punkt G
 7. Żaden mężczyzna nigdy nie pozna, że kobieta udaje orgazm
 8. Mężczyźni podniecają się szybciej niż kobiety
 9. Kobiecy orgazm jest bardziej intensywny niż męski
 10. Dziewicą jest się wtedy, kiedy ma się nieprzerwaną błonę dziewiczą
 11. Mężczyznom najbardziej podobają się kobiety z dużym biustem
 12. Masturbacja w dojrzałym wieku to zboczenie
 13. Masturbacja kobiet świadczy o ich zboczeniu

Oto najczęstsze mity na temat seksu - czyli to nieprawda, że:

Im dłuższy penis, tym większe możliwości w seksie

To chyba najbardziej znany ze wszystkich seksualnych mitów. Panowie jednak nie chcą przyjąć do wiadomości, że rzecz nie w wielkości, ale w finezji. To naprawdę nie ma znaczenia, jaka jest długość czy obwód penisa, przyjemność zależy bowiem od techniki, sposobu prowadzenia gry wstępnej, pozycji oraz rodzaju penetracji.

Im dłuższy penis w stanie spoczynku, tym dłuższy we wzwodzie

Początkowe wymiary członka nie mają żadnego związku z jego wymiarami podczas erekcji, chociaż niektórzy seksuolodzy sugerują, że właśnie te krótsze w spoczynku szybciej i w bardziej znaczny sposób zwiększają swoją wielkość we wzwodzie.

Otyli mężczyźni z reguły są gorzej wyposażeni przez naturę i ich penisy są krótsze

To tylko złudzenie spowodowane tym, że mają więcej tkanki tłuszczowej. Ich penisy mogą wręcz ginąć w fałdach tłuszczu i dlatego wydają się mniejsze.

Mężczyzna nie może udawać orgazmu

Może, bo wytrysk to nie to samo co orgazm, chociaż tak się powszechnie uważa. Ejakulacja jest sprawą wyłącznie fizjologiczną. U mężczyzn możliwe jest szczytowanie bez wytrysku, jak i ejakulacja bez odczucia psychicznego orgazmu. Przykładem tego są wielokrotne orgazmy, przeżywane jeden po drugim – w tych ostatnich może nie dochodzić do wytrysku. Mężczyzna może więc, podobnie jak kobieta, udawać, że ma orgazm albo… wytrysk.

Długi kciuk u mężczyzny oznacza dużą potencję

To przeświadczenie, do dziś popularne w wielu kręgach, wzięło się prawdopodobnie stąd, że duzi mężczyźni kojarzą się z dużą potencją seksualną. W rzeczywistości nie ma tu żadnej prawidłowości.

Najbardziej wrażliwym miejscem u kobiety jest punkt G

I tak, i nie. Po pierwsze, nie wszystkie kobiety taki punkt mają, po drugie wrażliwość poszczególnych miejsc, zarówno u kobiety, jak i u mężczyzny, zależy od bardzo wielu czynników – miejsca, partnera, towarzyszących okoliczności. Raz może to być więc punkt G, a innym razem np. środek stopy.

Polecany artykuł:

Czy PUNKT G istnieje?

Żaden mężczyzna nigdy nie pozna, że kobieta udaje orgazm

Mężczyzna, który zna fizjologię kobiecego szczytowania, wyczuje, kiedy ona udaje. Bo nie wystarczy szybciej oddychać, pojęczeć czy powyginać się. Są objawy, których nie można „podrobić”, np. kurczenia się i marszczenia otoczek sutkowych przy jednoczesnym zaniku obrzmienia brodawek.

Polecany artykuł:

Dlaczego kobiety udają orgazm?

Mężczyźni podniecają się szybciej niż kobiety

Statystycznie tak, są jednak kobiety, które podniecają się bardzo szybko, i są mężczyźni z tzw. wolną falą podniecenia. W dużym stopniu zależy to od czynników genetycznych.

Kobiecy orgazm jest bardziej intensywny niż męski

Na pewno jest bardziej złożony, ale jeśli chodzi o intensywność, to jest to sprawa indywidualna, niezależna od płci.

Dziewicą jest się wtedy, kiedy ma się nieprzerwaną błonę dziewiczą

To niezupełnie tak. Błona dziewicza może mieć różną budowę i zdarza się, że już z natury jest poszarpana czy poprzerywana (dlatego podczas pierwszego stosunku może nie wystąpić krwawienie czy ból). Ale są kobiety, których błona jest gruba i nawet po kilku stosunkach pozostaje nietknięta, więc teoretycznie można być dziewicą i… zajść w ciążę.

Mężczyznom najbardziej podobają się kobiety z dużym biustem

Nie ma tu żadnej reguły. Naukowcy niedawno odkryli, że to co najbardziej „kręci” panów u kobiet, to sposób poruszania się.

Masturbacja w dojrzałym wieku to zboczenie

W żadnym razie. Może stanowić uzupełnienie seksu w tradycyjnym sensie albo, w niektórych przypadkach, być objawem tęsknoty za silniejszymi doznaniami. Masturbacja może niepokoić tylko wówczas, gdy zastępuje normalne współżycie.

Masturbacja kobiet świadczy o ich zboczeniu

Totalna bzdura. Ten rodzaj uprawiania seksu sprzyja, podobnie jak w przypadku mężczyzn, poznawaniu własnego ciała oraz przezwyciężaniu wstydu i zahamowań w tej dziedzinie. Oczywiście pod warunkiem, że nie zastępuje normalnych stosunków płciowych.