Erotyczne sny i ich symbolika

2015-07-09 11:55 Kama

Podobno każdy od czasu do czasu ma sny erotyczne, tylko nie zawsze zdaje sobie z tego sprawę. Sny erotyczne mogą być wyrazem niespełnionych potrzeb seksualnych i echem łóżkowych doświadczeń. Czy warto zastanawiać się nad ich znaczeniem? A może lepiej nie przywiązywać wagi do snów o seksie?

Ze snami erotycznymi jest tak, jak ze wszystkimi innymi snami: mogą, ale nie muszą mieć głębszego sensu. Zwykle mają, ale to, co w nich tkwi, należy umiejętnie odczytać. Na przykład trójkącik, jaki właśnie ci się przyśnił, niekoniecznie musi świadczyć o twojej rozwiązłości, zaś sen, w którym kochasz się z osobą tej samej płci, nie oznacza homoseksualnych skłonności.

Seksuolodzy dzielą sny erotyczne na takie, w których występują treści uniwersalne, jak miłość, osoba partnera, stosunek, uwarunkowane kulturowo, a więc zrozumiałe jedynie w obrębie danej kultury, oraz indywidualne, czyli możliwe od odszyfrowania jedynie przez śniącego.

Sny erotyczne różnicują się także w zależności od płci. W męskich dominują ostrzejsze treści, jest więcej agresji, zdobywania, dominacji. Śniący zwykle nie zna osób pojawiających się w tych snach. Z kolei kobiety częściej śnią o znanych im ludziach i zwykle są to sny mało prawdopodobne, na jawie raczej nie mogące się zdarzyć. Jeśli natomiast chodzi o dosłowne skojarzenia, tzw. symbolikę seksualną, czyli to, co kojarzy się z narządami płciowymi, to tu obydwie płcie śnią i kojarzą jednakowo – i tak np. wąż, zarówno dla kobiety, jak i mężczyzny symbolizuje penisa.

Co oznaczają symbole senne?

Jak czytać sny erotyczne?

Z lekkim dystansem, a nawet z lekkim przymrużeniem oka. Sny erotyczne mogą być odbiciem przeszłych lub teraźniejszych doświadczeń, marzeń, oczekiwań, potrzeb. Jak mówi seksuolog prof. Zbigniew Lew-Starowicz mogą wyrażać tłumioną i wypieraną seksualność, niezaspokojone potrzeby seksualne, istniejące trudności i problemy w życiu seksualnym.

Niekiedy mogą być tak sugestywne, że kończą się całkiem fizycznie orgazmem. Takie „namacalne” reakcje są nazywane przez seksuologów „wizytami anioła w nocy”. W niektórych plemionach afrykańskich nocne, doświadczane podczas snu orgazmy, utożsamiane są z wizytą kobiety lub mężczyzny u śniącej osoby.

Najwięcej tego typu „anielskich wizyt” doświadczają mężczyźni w późnym okresie dojrzewania i we wczesnej dojrzałości, natomiast kobiety – między 30. a 50. rokiem życia. Nocne orgazmy podczas snu mogą pojawić się również u mężczyzn z uszkodzeniami rdzenia kręgowego.

Erotyczna symbolika w snach

Właściwa interpretacja snu erotycznego wymaga pewnych umiejętności, a jeśli nie posiada się ich, warto zwrócić się o radę do specjalisty (seksuologa) albo o śnie zapomnieć. Na pewno nie należy wyciągać pochopnych wniosków. Bardzo wyuzdany sen erotyczny może być bowiem następstwem, często dość odległym, np. zapamiętanych scen erotycznych z filmów, wydawnictw pornograficznych, na które tylko rzuciło się okiem, czy zasłyszanej rozmowy.

Ważne

Co oznaczają sny erotyczne?

Odczytywanie snów, nie tylko erotycznych, może być świetną zabawą i tak należy do tego podchodzić.Amputacja (amputowana część ciała, proces amputacji) – u kobiet obawa przed utratą atrakcyjności, u mężczyzn – strach przed kastracją;Altana – znak potajemnej, grzesznej miłości;Armata – rozpasanie seksualne, niespożyta ochota na seks;Balkon – symbol kobiecych piersi, tłumione potrzeby seksualne;Banan – w snach kobiecych symbol członka, tłumione potrzeby seksualne, w męskich – lęk przed seksem, utratą potencji;Baran – symbol wielkiej potencji;Beczka z winem – potrzeba kontaktów seksualnych;Broń – niedojrzałość seksualna, zwłaszcza w snach młodych mężczyzn;Broń biała (szpada, szabla) – u kobiet lęk przed seksem, ale też i tęsknota za nim, u mężczyzn – agresja seksualna;Buty – w kobiecych snach wielkie niezaspokojone potrzeby seksualne;Byk – znak potencji;Cygaro, papieros – prymitywne potrzeby seksualne;Daktyl – potrzeba czułości, miłości romantycznej, niekoniecznie seksualności;Drzewo pokryte kwieciem – silne, dotąd tłumione potrzeby seksualne;Fasola – symbol męskości (męskie jądra);Flet – tęsknota za seksem, symbol członka;Impotencja – w męskich snach niskie poczucie własnej wartości;Kastracja – tłumione potrzeby seksualne;Kiełbasa – materialistyczne nastawienie do seksu, ochota przeżycia seksu za pieniądze;Kogut – u kobiet chęć przeżycia ostrego seksu, u mężczyzn – próżność;Łóżko – potrzeby seksualne, które nie mogą być zaspokojone na jawie;Łysina – duża potencja, ale może też świadczyć o zaburzeniach w tej dziedzinie;Młotek – nie liczenie się z partnerem;Mysz – lęki w obszarze seksualności;Nożyczki – u mężczyzn lęk przed seksem i kastracją;Pająk – silne potrzeby seksualne;Pieniądze – duże możliwości seksualne;Samochód – siła i potencja;Stosunek seksualny – chęć przeżycia czegoś nowego, podniecającego, niekoniecznie ze stałym partnerem;Wagina – duża kreatywność w seksie;Warzywa korzeniowe (burak, marchew, rzepa) – silne tłumione potrzeby seksualne;Wąż – symbol popędów, pierwotnych instynktów.

Sprawdź też, co oznaczają inne symbole senne:

Sennik - woda. Jak interpretować sen o wodą?

Sennik - ciąża. Jak interpretować sen o ciąży?

Sennik - zdrada. Jak interpretować sen o zdradzie?

Sennik - pies. Jak interpretować sen o psie?

Sennik - krew. Jak interpretować sen o krwi?

Sennik - dziecko. Jak interpretować sen o dziecku?

Sennik - kot. Jak interpretować sen o kocie?

Sennik - szczur. Jak interpretować sen o szczurze?

Sennik - zęby. Jak interpretować sen o zębach?

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
KOMENTARZE
Anćka
|

mam 22 lata i jestem kobietą. śniło mi się, że ogromnie podobała mi się kobieta, jej pośladki i namawiałam ją na to, żeby poszła ze mną do łóżka, dotykałam ją itp w końcu się zgodziła i bez żadnej "pomocy" zaczęłam ją kochać od tyłu i dostałam najprawdziwszy w świecie ORGAZM. pierwszy raz przeżyłam coś takiego, seks śni mi się od chyba jakiegoś półtora tygodnia.

Lolek
|

na stronie sex-wiadomosci tez to jest ciekawie wyjasnione

Laura
|

Ja tez często śnie o miłosnych igraszkach - przyznam, że szukałam różnych interpretacji w internecie np na www.sennik-online.pl ale wiele się nie dowiedziałam - znacie może jakiś dobry sennik internetowy ?

słonko
|

oooo ja tez mam takie sny czesto z kobieta i było super;]]]

mika33
|

Jestem mężatką od 7lat!I często mam sny erotyczne nawet 2 razy w tygodniu haha Najczęściej śni mi sie że sex z kobietą(liże jej rózne części ciala).Chciałabym aby ktoś racjonalnie mi wytłumaczył dlaczdgo mam takie sny!W tych snach czasami mam orgazm!

straznik teksasu
|

Dziecko to co robisz jest niezgodne z prawem, to bardzo zle!!!

hybrid
|

mam 26 lat jestem meszczyzna nie mam partnerki ostatniu raz uprawialem sex ponad rok temu iii.... nie mam snow erotycznych:) pozdrawiam

gość
|

nawet o tym nie snie :-(((( ble