Czy istnieje SEKS BEZ ZOBOWIĄZAŃ?

2007-05-11 3:52 Joanna Krupa

Zła wiadomość dla amatorów erotycznych przygód. Seks bez zobowiązań nie istnieje. Już jednonocna przygoda może mocno skomplikować nam życie.

Wydawałoby się, że fizjologia to jedno, a emocje zupełnie co innego i seks bez zobowiązań może być dobrym rozwiązaniem. Jednak jak twierdzi Gemma O'Brien, badaczka z Uniwersytetu Nowej Anglii, orgazm od zakochania dzieli zaledwie krok. Zdaniem O'Brien, podczas szczytowania pobudzone zostają nie tylko same ośrodki odpowiedzialne za odczuwanie przyjemności, ale także te, które sterują naszymi uczuciami. A to oznacza tylko jedno. Wysokie ryzyko miłości od pierwszego… no właśnie – od pierwszego udanego pożycia.

Ostrożnie z doborem partnera, nawet do seksu bez zobowiązań

Z naukowego punktu widzenia miłość jest odpowiedzią ośrodka nerwowego na poszczególne bodźce. Teraz jednak okazuje się, że jednym z najbardziej miłosnogennych czynników jest umiejętność zaspokojenia przez drugą osobę. Nawet podczas przypadkowego stosunku mózg pracuje wyjątkowo intensywnie, dzięki czemu dużo lepsze mogą być nasze doznania fizyczne, ale także emocjonalne. Jednym słowem, według analizy przeprowadzonej przez O'Brien, nie da się kompletnie oddzielić seksu od miłości.

Podczas orgazmu osiągamy kulminacyjny moment podniecenia, którego efektem jest u mężczyzny – wytrysk, a u kobiety – skurcze pochwy. Poziom adrenaliny sięga zenitu, doprowadzając tym samym do błogiego zaspokojenia i ukojenia u boku drugiej osoby. Niektórzy twierdzą, że to, czy seks jest udany, w dużej mierze zależy od feromonów. To właśnie owe tajemnicze substancje chemiczne mają sprawiać, że z jednym osobnikiem mamy ochotę na dużo więcej niż z drugim. Być może to one ponoszą odpowiedzialność za to, że chwilową ochotę na igraszki przyjdzie nam zapłacić prawdziwym uczuciem. Jedyne, o co należy się starać, to nieco uważniej dobierać sobie partnerów. Nawet na jedną noc.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
KOMENTARZE
Katarzyna
|

To super rozwiazanie dla kobiety po przejsciach. Czysta przyjemnosc. Poznałam faceta na portalu luzne-zwiazki.pl i jestem zadowolona. Oboje sie staramy by było na maxa przyjemnie i jest. Korzystajcie dziewczyny z zycia bo przeminie i pozostanie żal.

alan67
|

Seks bez zobowiazan jest super. Tylko bardzo ciężko jest znaleźć druga osobę tzn bez opłat. Jeżeli taka znajdziecie to gwarantuje że będziecie się spotykać minimum 2 x miesięcznie
jeżeli nie znajdziecie to polecam pleasure.li
Tam nie odmawiają xD

darek
|

miec iedną partnerke